III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019

 1. Dziś przy wyjściu z Kościoła zbiórka do puszek na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 2. Od dzisiejszej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. W świece można się zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła lub w sklepiku. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc kolejnym 5 rodzinom w Syrii w ramach Programu „Rodzina Rodzinie”.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe są odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.45; dla dorosłych o 17.30; dla młodzieży po Mszy św. wieczornej o 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00. W piątek w czasie Dróg Krzyżowych oraz w niedzielę podczas Gorzkich Żali będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na dekorację kościoła na Triduum Paschalne i święta wielkanocne oraz kwiaty do Bożego Grobu.
 4. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszym kościele Msze św. o 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00. będzie istniała możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które podejmą tę inicjatywę, proszone są o przyniesienie ze sobą świecy.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy w piątek po Mszy świętej wieczornej na spotkanie formacyjne.
 6. W sobotę 30.03 w sklepie „Biedronka” przy ul. Okrzei oraz w sklepie „Netto” odbędzie się zbiórka artykułów żywnościowych prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas i wolontariuszy ze szkół w ramach ogólnopolskiej akcji „Tak, pomagam”. Serdecznie zachęcamy do czynnego włączenia się w tę akcję.
 7. Informujemy, że za tydzień po Mszach świętych o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei” wolontariusze Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach w zamian za datki do puszek będą rozprowadzać posadzone jesienią żonkile i ich symbole, tzw. „żonkilowe broszki”. Zachęcamy do wparcia naszego żarskiego hospicjum.
 8. Serdecznie zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w nocy z 12 na 13 kwietnia. Polega ona na rozważaniu męki Jezusa w czasie długiej, pieszej, nocnej wędrówki. Szczegóły na plakacie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne za tydzień w niedzielę o 19.00 w salce przy kościele św. Józefa w Żarach.
 9. W poniedziałek rozpoczną się pracę związane z wykonaniem parkingu i podejścia do kościoła od ul. Okrzei, dlatego prosimy o nieparkowanie samochodów przed kościołem.
 10. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II zaprasza zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi na „Dzień otwartych drzwi”, który odbędzie się 4 kwietnia o 17.00 w budynku szkoły.
 11. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Zwycięzców, nr 32 (nowe budownictwo). Msza święta w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 28 marca o 18.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców, blok nr 34 (nowe budownictwo).
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia oraz kartki świąteczne. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.