IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe w piątek dla dzieci o godz. 16.45; dla dorosłych o 17.30; dla młodzieży po Mszy Św. wieczornej o 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
2. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za włączenie się w ogólnopolską akcję zbiórki żywności „Tak, pomagam”, organizowaną przez Parafialny Zespół Caritas w sklepie Netto w minioną sobotę. Szczególne podziękowania składamy dzieciom ze Szkolnego Zespołu Caritas SzP nr 2 za wielką pomoc w tej zbiórce.
3. Dziś, przy wyjściu z Kościoła oraz w sklepiku Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie paschaliki w cenie 15 zł.
4. Prosimy o zgłaszanie się osób samotnych po odbiór paczek żywnościowych do Parafialnego Zespołu Caritas we czwartek 15 i 22 marca.
5. W sobotę 17.03 w Zielonej Górze rozpocznie się Uroczysta Inauguracyjna Sesja Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej o godz. 10.30 w Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca warsztatami pastoralnymi; o godz. 14.00 Liturgia Synodalna, po niej procesja do Kościoła pw. Św. Ducha, pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego zostanie odprawiona Msza Św. Z naszego Dekanatu będą brać udział w Sesjach Synodu następujące osoby:
• z urzędu: Dziekan Dekanatu Żary – Ks. kan. Tadeusz Masłowski, przedstawiciel Rady Kapłańskiej – Ks. kan. Stanisław Łukieńczuk;
• z wyboru: Ks. Ryszard Gas, Andrzej Prokopowicz, Jacek Stroynowski i Anna Noak.
6. Prosimy parafian o modlitwę w int. Synodu. Do udziału w liturgii synodalnej zapraszamy wszystkich chętnych. Zachęcamy też do wyjazdu na Synod.
7. Za tydzień III Niedziela miesiąca, przy wyjściu z Kościoła zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni, a w zakrystii będzie istniała możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy. Wtorek tradycyjnie będzie dniem spowiedzi. Prosimy tak ułożyć sobie czas, by móc uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.
9. Zachęcamy do wsparcia Kościoła na Misjach poprzez składanie niepotrzebnych kluczy, telefonów komórkowych czy niemieckich marek do sklepiku parafialnego.
10. Dziękujemy za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Msza Św. w int. sprzątających i ich rodzin z ul. Zwycięzców nr 32 zostanie odprawiona 13.03 o godz. 7.00.
11. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców blok nr 34.
12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy: piękne kartki wielkanocne o tematyce religijnej. Zapraszamy również do nabycia najnowszej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Raban Papieża Franciszka – w V Rocznicę Pontyfikatu, Uczmy się niedzieli – o niedzieli wolnej od handlu , – a w Niedzieli: Franciszek pielgrzymuje śladami Ojca Pio