IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019

 1. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. W świece można się zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła lub w sklepiku. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc kolejnym 5 rodzinom w Syrii w ramach Programu „Rodzina Rodzinie”.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w nocy z 12 na 13 kwietnia. Polega ona na rozważaniu męki Jezusa w czasie długiej, pieszej, nocnej wędrówki. Szczegóły na plakacie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziś o 19.00 w salce przy kościele św. Józefa w Żarach.
 3. W ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei” dziś po Mszach świętych o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 wolontariusze Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach w zamian za datki do puszek rozprowadzają posadzone jesienią żonkile i ich symbole, tzw. „żonkilowe broszki”. Zachęcamy do wparcia naszego żarskiego hospicjum.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli produkty spożywcze w czasie zbiórki w sklepach „Biedronka” i „Netto”.
 5. Parafialny Zespół Caritas informuje, że paczki dla rodzin objętych pomocą „Caritas” będą wydawane w czwartek, 4 kwietnia, od godz. 10.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie katechetów i grupy Przyjaciół Paradyża.
 8. Odwiedziny chorych – ks. Proboszcz w piątek, księża wikariusze w sobotę. Rozpoczęcie o 9.00.
 9. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 6.30 z racji pierwszej soboty miesiąca.
 10. Nauka przed chrztem w najbliższą sobotę po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 19.00.
 11. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień na Mszy św. o 8.30.
 12. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do modlitwy w intencji ojca rekolekcjonisty o światło Ducha Świętego dla niego. Wszystkich zachęcamy do udziału. Rekolekcje potrwają do przyszłej środy. Wtorek będzie dniem spowiedzi świętej.
 13. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy w piątek po Mszy świętej wieczornej na spotkanie formacyjne.
 14. Parafia NSPJ w Żarach zaprasza na katechezy dla grup zawodowych: w poniedziałek pracownicy służby zdrowia, we wtorek nauczyciele, katecheci i wychowawcy. Spotkania rozpoczną się o 19.00 w salce parafialnej.
 15. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w środę, 3 kwietnia, o godz. 19:00 w sali na plebanii parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach. Spotkanie poprowadzi Doradca Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, dr hab. Mieczysław Guzewicz. Tematem będzie przybliżenie zakresu zadań realizowanych wobec rodziny w Polsce.
 16. Jeżeli ktoś chciałby zamówić Mszę świętą, to serdecznie zapraszamy do zakrystii. Jest bardzo dużo wolnych intencji jeszcze przed świętami.
 17. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Zwycięzców, nr 34 (nowe budownictwo). O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców, numery parzyste od 20 do 30 (stare budownictwo).
 18. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia oraz kartki świąteczne. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.