Niedziela Męki Pańskiej – 25.03.2018 r.

1. Dziś, Przy wyjściu z Kościoła, zbiórka do puszek na świąteczną dekorację świątyni.
2. Rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Szczególnie ważny jest czas Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Podajemy plan nabożeństw na poszczególne dni:
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. W tym dniu nie będzie Mszy Św. rano. We Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej polecać będziemy szczególnie naszych kapłanów Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi.
Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja w ciemnicy od godz. 8.00. W tym dniu nie celebruje się Mszy Św.. Zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a na 18.00 na Liturgię Męki Pańskiej. Po jej zakończeniu, przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Bożego i adoracja w ciszy do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to znaczy ilościowy i jakościowy. Wielki Piątek jest dniem wynagrodzenia za grzechy aborcji.
Wielka Sobota – adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00. W Wielką Sobotę Kościół tradycyjnie święci pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w naszej świątyni będzie miało miejsce o godz. 10,11,12,13,14 i 15.00. W trakcie poświęcenia pokarmów zbierana będzie taca jako jałmużna wielkopostna. Modlitwa, post i jałmużna, to trzy filary praktyk wielkopostnych. Jałmużna jest moją umiejętnością dzielenia się tym, co posiadam z osobami potrzebującymi pomocy. Jałmużnę możemy potraktować również jako możliwość zadośćuczynienia za niektóre grzechy, np. grzech kradzieży. Na Liturgię Wielkiej Soboty prosimy o przyniesienie świec, które zapalimy od Dużego Paschału – symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa. W tym dniu święcimy ogień, wodę chrzcielną i odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00.
3. Plan Adoracji Najśw. Sakramentu na Wielki Piątek i Wielką Sobotę:
• 8.00-9.00 Żywy Różaniec oraz mieszkańcy ul. Okrzei i Szarych Szeregów
• 9.00-10.00 Grupa Królowej Pokoju, Rycerstwo św. Michała Archanioła oraz mieszkańcy ul. Kolejowej, Głogowskiej, Cegielnianej, Słonecznej
10.00-11.00 Grupa Przyjaciół Paradyża oraz mieszkańcy ul. Kasprzaka, Serbskiej i Białostockiej,
• 11.00-12.00 uczniowie szkół podstawowych oraz mieszkańcy ul. Zapolskiej, Zwycięzców, Kieleckiej i Lubelskiej,
• 12.00-13.00 mieszkańcy ul. Komuny Paryskiej, Bukowej, Rataja, Polnej, Jaśminowej, Kalinowej, Irysowej i Różanej,
• 13.00-14.00 uczniowie gimnazjum i mieszkańcy ul. Męczenników Ośw.
14.00-15.00 mieszkańcy ul. Witosa, Młynarskiej, Szkolnej, Średniej, Brata Alberta i Dygasińskiego,
• 15.00-16.00 Parafialny Zespół Caritas oraz mieszkańcy ul. Zgorzeleckiej, Szmaragdowej, Wiosennej i Częstochowskiej,
• 16.00-17.00 uczniowie szkół średnich oraz mieszkańcy ul. Baczyńskiego, Katowickiej, Zamojskiej, Radomskiej,
• 17.00-18.00 mieszkańcy ul. Górnośląskiej i Gnieźnieńskiej.
4. Spowiedź św. w tym tygodniu po Liturgii Wielkiego Czwartku i Piątku.
5. W piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w ramach spowiedzi i komunii wielkanocnej. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii tych chorych, których zwykle nie odwiedzamy z komunią świętą comiesięczną.
6. Za Tydzień, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Msza Św. Rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze Św. o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie bieżących prac w kościele.
8. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę na godz. 15.30 prosimy wszystkie osoby należące do Grup Parafialnych.
9. Przy wyjściu z Kościoła i w sklepiku można zaopatrzyć się w świecę wielkanocną w cenie 15 zł, która możemy przynieść na Liturgię Wigilii Paschalnej, a także zapalić na stole wielkanocnym.
10. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy prasę katolicką, palmy na dzisiejszą niedzielę, figurki Zmartwychwstałego Chrystusa, kartki świąteczne i inne książki i modlitewniki. Zapraszamy również do nabycia najnowszej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym i w Niedzieli znajdziemy wiele ciekawych artykułów wprowadzających na w Misterium Triduum Paschalnego.