Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27.05.2018 r.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dwa tyg. temu na wsparcie budowy naszego Kościoła. Zebrano 6635 zł. Dziękujemy również za ofiary indywidualne od rodzin na ten cel.
2. Dziś rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński w Parafii pw. Św. Józefa w Żarach.
3. Spotkanie formacyjne przed Sakramentem Bierzmowania dla klas III Gimnazjum, I średnich oraz dorosłej młodzieży, we wtorek o godz. 19.00.
4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Po Mszy Św. o godz. 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach oraz udekorowanie okien naszych mieszkań. Próby sypania kwiatów dla dzieci, odbędą się we wtorek i środę o godz. 16.00. Prosimy wszystkich o udział i zaangażowanie się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci I-komunijne. Niech to będzie dla nas zewnętrzna forma wyznania naszej wiary.
4. W piątek, w Oktawie Bożego Ciała, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Oktawie Bożego Ciała. Po Mszy Św. o godz. 18.00, przez cały tydzień, będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła.
5. Od piątku rozpoczynamy odprawianie nabożeństw czerwcowych według następującego porządku: w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele i święta o 17.30.
6. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca.
7. Odwiedziny chorych: Ks. Proboszcz w piątek; Ks. Waldemar w sobotę, a Ks. Wojciech w przyszłą sobotę – 09.06 od godz. 9.00.
8. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 6.30.
9. Tego dnia nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00.
10. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
12. Dziękujemy za posprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci komunijnych ze Szkoły Podst nr 5. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Męczenników Oświęcimskich nr 2 – 12 parzyste.
13. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy: ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do nabycia najnowszej prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.