Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 22.05.2016 r.

1. Dziś nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych po Mszy Św. wieczornej.
2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało. Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Po Mszy Św. o godz. 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach oraz udekorowanie okien naszych mieszkań. Próby sypania kwiatów dla dzieci, odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.00. Prosimy wszystkich o udział i zaangażowanie w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci rocznicowe. Niech to będzie dla nas wszystkich zewnętrzna forma wyznania naszej wiary.
3. W dniu wczorajszym święcenia kapłańskie otrzymał ks. Wojciech Nowak. Ks. Wojciech jako diakon przebywał w naszej parafii w miesiącach wakacyjnych na praktyce duszpasterskiej. W Uroczystość Bożego Ciała jako kapłan będzie sprawował Mszę Św. Prymicyjną o 11.30. Po zakończonej procesji, będzie można otrzymać błogosławieństwo prymicyjne.
4. W piątek, w Oktawie Bożego Ciała, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Oktawie Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00, przez cały tydzień, będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła.
5. Osoby udające się do Ziemi Świętej, rozpoczną pielgrzymkę od Mszy Św., odprawionej w piątek o godz. 16.00. Prosimy o modlitwę w int. wszystkich Pątników.
6. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Żonkilowym Marszu Nadziei kończącym kampanię wiosenną Pola Nadziei dla Hospicjum św. Brata Alberta z Żarach. Marsz wyruszy 23.05 o godz. 10.00 spod ratusza miejskiego w Żarach.
7. Zapraszamy do udziału w Jubileuszowym Nabożeństwie Miłosierdzia w sobotę na godz. 11.00.
8. Za tydzień, 29.05, zapraszamy na koncert plenerowy amerykańskich artystów Gospel o godz. 14.30 przed Kościołem Wniebowzięcia NMP w Żarach.
9. Zachęcamy do przynoszenia biżuterii i ozdób za złota, srebra i kamieni szlachetnych, które pragniemy umieścić na mozaice Jezusa Miłosiernego.
10. W przyszłą niedzielę, zbiórka do puszek na wsparcie WSD w Paradyżu.
11. Dziękujemy za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Msza Św. w int. sprzątających z ul. Męczenników Ośw. Numery 2-12, zostanie odprawiona w poniedziałek 23.05 o godz. 7.00.
12. O posprzątanie Kościoła w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców z ul. Męczenników Oświęcimskich 14 – 24 parzyste.
13. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Polecamy najnowszą prasę katolicką, dewocjonalia. Szczególnie polecamy Modlitewnik na Jubileusz Miłosierdzia w Kościołach Stacyjnych.