Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy Okres Wielkanocny w Kościele.
2. Również dziś III Niedziela miesiąca, w zakrystii będzie istniała możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
3. W poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła, a we czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
4. Parafia św. Józefa Oblubieńca w Żarach zaprasza na Spotkanie ze św. Ritą, patronką od spraw trudnych, we wtorek (22 maja). Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 od nabożeństwa, w czasie którego do modlitwy zostaną włączone intencje polecane przez czcicieli św. Rity (można je składać do urny przy jej ikonie). W czasie nabożeństwa poświęcenie róż i namaszczenie olejem różanym na znak oddania się woli Bożej. Po nabożeństwie Msza św. w int. polecanych wstawiennictwu św. Rity.
5. W sobotę święcenia prezbiteratu. Prosimy o szczególną modlitwę za nowo wyświęconych kapłanów. Jest to również Dzień Matki, obejmijmy naszą modlitwą wszystkie Mamy, by żyjącym Bóg zsyłał obfitość swoich łask, a zmarłym dał życie wieczne.
6. W przyszłą Niedzielę dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 5 przystąpią do I Komunii św. na Mszy Św. o godz. 10.00. W związku z tym, kolejna Msza Św. będzie odprawiana nie o 11.30, ale o godz. 12.00. Prosimy osoby niezainteresowane I Komunią Św., aby wzięły udział w innych Mszach Św. niż o godz. 10.00.
7. Spowiedź dzieci I-Komunijnych, rodziców i chętnych, w sobotę o godz. 11.30.
8. Kurs przedmałżeński w Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca w Żarach, rozpocznie się za tydzień, 03.06 Mszą św. o godz. 18.00. Nauki każdego dnia o godz. 19.00 do soboty.
9. Dziękujemy za posprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci komunijnych ze szkoły Podstawowej nr 2.
10. Nasza Parafianka, Pani Maria Kamelska zgubiła portfel wraz z dokumentami. Uczciwego znalazcę, prosimy o zwrot własności.
11. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy: ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do nabycia najnowszej prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.