V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018

1. Dziś, po wszystkich Mszach św. wolontariusze przeprowadzać będą kwestę do puszek w ramach akcji „Pola nadziei” dla naszego żarskiego hospicjum. Wolontariusze w zamian za symboliczne datki wręczać będą kwiaty żonkili – tzw. „żonkilowe broszki.”
2. W poniedziałek, 30.04, po Mszy Św. wieczornej koncert Zespołu ZBRUCZ z Ukrainy.
3. Od wtorku rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i święta o 17.30.
4. W czwartek, 03.05 przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej ojczyzny. Jest to również dzień ustanowienia Konstytucji 3 maja. Msze św. o 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Główne Uroczystości w intencji wszystkich mieszkańców miasta, odbędą się w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach o godz. 11.30.
5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przez cały tydzień od 17.30.
6. W Czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu: modlitwa o powołania od godz. 17.00, a od 17.30 nabożeństwo majowe.
7. Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński udziela wszystkim wiernym w dniu 04.05 tj. w piątek dyspensy od zachowania IV Przykazania, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8. Odwiedziny chorych: Ks. Proboszcz w piątek, Ks. wikariusze w sobotę, od godz. 9.00.
9. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.30.
10. Również w sobotę nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00.
11. Za tydzień zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Św. o godz. 8.30.
12. W przyszłą niedzielę odbędzie się Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża. Wyjazd o godz. 8.00 spod naszego Kościoła. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy i spotkania z już powołanymi klerykami naszego seminarium Duchownego w Paradyżu i za nowe powołania do służby w naszej diecezji.
13. Zapraszamy na Pielgrzymkę Rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu 26 maja. Koszt 50 zł. Szczegóły na plakacie.
14. Kurs przedmałżeński w Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca w Żarach, rozpocznie się 03 czerwca w niedzielę Mszą św. o godz. 18.00. Nauki każdego dnia o godz. 19.00 do soboty 09 czerwca.
15. Dziękujemy za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Msza Św. w int. sprzątających i ich rodzin z ul. Baczyńskiego numery parzyste zostanie odprawiona 07 czerwca o godz. 18.00.
16. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Baczyńskiego numery nieparzyste i ul. Glogowska.
17. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy: ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do nabycia najnowszej prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.