Wniebowstąpienie Pańskie – 28.05.2017 r.

1. Dziś zbiórka do puszek na Dom Opieki Społecznej w Rokitnie ? dar Diecezjan . Z naszej Parafii organizowany jest wyjazd na I historyczny odpust w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej do Rokitna, który odbędzie się 18.06. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy w zakrystii.
2. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży naszej parafii będzie udzielany we czwartek na Mszy Św. o godz. 17.00. Spowiedź Św. dla bierzmowanych, rodziców, świadków, babć i dziadków we środę o godz. 19.00. Przypominamy rodzicom bierzmowanych o obowiązku udziału w życiu religijnym ich dzieci. Ten obowiązek wynika ze złożonej przysięgi na chrzcie św. dziecka o ?chrześcijańskim wychowaniu potomstwa?. Dlatego serdecznie zapraszamy rodziców i całe rodziny do udziału w tej uroczystości.
3. W związku z Bierzmowaniem nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Również kancelaria parafialna tego dnia nie będzie czynna.
4. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Pierwszym Nabożeństwie Czerwcowym, które będzie odprawiane tego dnia o godz. 16.00 i połączone będzie z modlitwą o Powołania i udzieleniem Komunii Św.
5. Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane będą w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele i święta o 17.30.
6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
7. Odwiedziny chorych: Ks. Proboszcz w piątek, a księża wikariusze w sobotę od godz. 9.00.
8. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.30.
9. Za tydzień I Niedziela miesiąca, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Św. o godz. 8.30.
10. W przyszłą niedzielę, zbiórka do puszek na wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej .
11. Parafia w Drożkowie organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i do Krakowa Łagiewnik. Koszt 400 zł. Szczegóły w Parafii w Drożkowie.
12. W sobotę 3.06 o godz. 18.00 w Parafii Św. Józefa Oblubieńca w Żarach odbędzie się Koncert Pieśni Wolnościowych. Wstęp wolny.
13. W Żarskim Oddziale Słuchmed przy ul. Rynek 35 organizowany jest ?Tydzień Bezpłatnych Badań Słuchu? w dniach 05.06-12.06. Szczegóły na plakatach.
14. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy prasę katolicką, Gościa Niedzielnego i Niedzielę, dewocjonalia i modlitewniki.