X Niedziela Zwykła – 10.06.2018 r.

1. Przeżywamy wizytację pasterską w naszej wspólnocie parafialnej. Na wszystkich Mszach Św. gościmy Ks. Biskupa Ordynariusza, Tadeusza Lityńskiego, który głosi Słowo Boże.
2. Dziś, o godz. 16.30 odbędzie się w kościele spotkanie z wszystkimi osobami, które należą do poszczególnych grup parafialnych. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym spotkaniu.
3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy według następującego porządku: w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele i święta o 17.30.
4. Dziś, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i innych uczelni katolickich.
5. W środę, 13.06 nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwami fatimskimi i procesją z figurką dookoła kościoła.
6. W sobotę, 16.06 przypada VI rocznica święceń biskupich, obecnego pośród nas Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Otoczmy modlitwą pasterza naszej diecezji, wypraszając potrzebne łaski w posłudze duszpasterskiej.
7. Organizacje Kresowe i władze samorządowe zapraszają na XIX Ogólnopolski Festiwal Polszczyzny, Pieśni Kresowej i Patriotycznej „Wielkie Bałakanie”, które rozpocznie się w sobotę Mszą św. w kościele rektoralnym o godz. 10.00.
8. Za tydzień w Rokitnie przeżywać będziemy uroczystości odpustowe. Zachęcamy naszych parafian do udziału w tej uroczystości. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd do Rokitna w cenie 30 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd pielgrzymów za tydzień o godz. 8.00 z parkingu przed kościołem.
9. W przyszłą niedzielę, III Niedziela miesiąca, w zakrystii będzie istniała możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
10. Dziękujemy za posprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom młodzieży bierzmowanej. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Męczenników Oświęcimskich nr 14 – 24 parzyste.
11. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy: ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do nabycia najnowszej prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.