XXIV Niedziela zwykła – 16.09.2018

1. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży.
  2. Dziś przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii istnieje możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na wsparcie KUL i innych uczelni katolickich.
  3. W poniedziałek przypada 79. rocznica sowieckiej napaści na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.
  4. We wtorek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i  patrona Polski.
  5. W piątek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII SP i III Gimnazjum. Za tydzień zbiórka do puszek na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.
  6. W sobotę 6.10 odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna. Organizowany jest wyjazd autokarowy z naszej parafii o godz. 8.00 z parkingu przed kościołem. Koszt 30 zł.
  7. W Rokitnie od 12 do 14 października br. odbędą się rekolekcje dla małżeństw, tzw.: DIALOG WE DWOJE. Jest to cykl spotkań konferencyjno-warsztatowych prowadzonych przez pary małżeńskie i kapłana na temat dobrej komunikacji. Jest to nieoceniona pomoc dla pragnących wzmocnić więzi małżeńskie. Informacja i zgłoszenia pod nr tel. 505 148 541.
  8. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Górnośląskiej i Kolejowej.
  9. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy: ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Można także zakupić diecezjalne kalendarze na rok 2019 r. Kalendarz wielostronicowy w cenie 5 zł, jednostronicowy w cenie 2 zł. Zapraszamy również do nabycia najnowszej prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.