XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

niedziela – 15.10.2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.
 2. Również dzisiaj – III niedziela miesiąca – i możliwość złożenia w zakrystii ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, które prowadzi nasz parafialny Zespół Caritas.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na tacę z przeznaczeniem na naszą świątynię. Zebrano 6404 zł. Dziękujemy za złożone ofiary od rodzin na ten cel.
 4. Przez cały październik zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec:
 • dla dorosłych i młodzieży do bierzmowania: codziennie o godz. 17:30.
 • dla dzieci: we wtorek i czwartek, o godz. 16:30.
 1. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek – spotkanie uczestników rekolekcji maryjnych ODDANIE33, po wieczornej Mszy św.
 • w środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00
 • w czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17:00.
 1. W najbliższą środę 18 października – w dniu wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia – zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Po Mszy św. wręczenie statuetki „Lubuskiego Samarytanina”. Jest to nagroda biskupa diecezjalnego dla osób niosących przykładną pomoc chorym. Zapraszamy parafian do uczestnictwa we Mszy św. w środę o godz. 10:30.
 2. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ul. Męczenników Oświęcimskich nr 15. Msza św. w ich intencji oraz ofiarodawców zostanie odprawiona 19 października o godz. 7:00. O posprzątanie świątyni w kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich nr 17.
 3. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy niedziele misyjną. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.
 4. W sklepiku parafialnym do kupienia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość” dla dzieci. Dostępne też są różańce, książeczki pierwszokomunijne, medaliki oraz kalendarze na przyszły rok.
 5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i coroczna modlitwa za zmarłych. Kartki na Wypominki zostały wyłożone z tyłu kościoła. Każda kartka posiada wypisane daty, w które będziemy modlić się za wymienionych zmarłych. Wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą, prosimy składać na tacę.