XXV Niedziela zwykła

XXV Niedziela zwykła

1. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na organizację poświęcenia naszego kościoła. Zebrano 6189 zł. Dziękuję za ofiary składane od rodzin na budowę kościoła.
  2. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym, od godz. 10:00 do 13:00, w ramach akcji promocji szczepień przeciw COVID – 19, osoby chętne będą mogły przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Jonson&Jonson bez wcześniejszej rejestracji. Sczepienia odbywają sę w salkach parafialnych. W tym samym czasie w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkańców 2021, można zrealizować obowiązek spisowy w formie rozmowy z rachmistrzem.
  3. Dzisiaj zbiórka do puszek na wsparcie KUL i innych katolickich uczelni, a w zakrystii będzie można złożyć ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
  4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Rokitna. Wyjazd 2 października o godz. 7:30 z parkingu przy naszym kościele. Koszt 35 zł od osoby.
  5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w październiku odbędzie się w II niedzielę o godz. 8:30.
  6. Czytanie dzienniczka św. siostry Faustyny we wtorek po wieczornej Mszy św.
  7. W piątek o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego z koronką do Miłosierdzia Bożego.
  8. W czwartek zapraszamy młodzież klas VII na pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00.
  9. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII w piątek o godz. 18:00.
  10. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce mężczyzn do Sanktuarium Pięciu Braci Męczenników Polski, która odbędzie się 25 września (sobota). Rozpoczęcie na zamku w Międzyrzeczu o godz. 9:30. Zachęcamy do indywidualnego wyjazdu.
  11. Za tydzień zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z poświęceniem kościoła,
  12. Za posprzątanie kościoła dziękujemy rodzicom dzieci, które dziś obchodzą rocznice Komunii św. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Zgorzeleckiej numery nieparzyste.
  13. Parafia NSPJ w Żarach zaprasza na V jubileuszowy festyn rodzinny w niedzielę 26 września w godzinach 11:00 – 17:30. Szczegóły na plakatach.
  14. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust w trakcie pobytu w świątyni. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę. Osoby, które chcą przyjąć komunię św. do ust podchodzą do ołtarza na końcu.
  15. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.