O parafii

Obecnie w naszej parafii pracuje trzech księży:

Dziekan Dekanatu Żary

Proboszcz:

Wikariusze

Nasza parafia powstała 26 sierpnia 1991 roku. Dekret erekcyjny utworzenia nowej parafii, na wskutek podziału parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach wydał ówczesny Biskup Diecezjalny Józef Michalik. Księgi metrykalne datowane są również na 1991 r., a Kronika parafialna powstała w 1992 r. Kaplica, która tymczasowo służyła nam do modlitwy, była dawną halą fabryczną, poświęconą w kwietniu 1991 r. przez bpa Józefa Michalika. W prezbiterium znajdowały się obrazy Jezusa Miłosiernego i św. siostry Faustyny.

Od 2006 roku wszystkie nabożeństwa odprawiane są już w nowym kościele.

Parafia liczy około 10 tys. parafian a terytorium obejmuje następujące ulice: Baczyńskiego, św. Brata Alberta, Białostocka, Broniewskiego, Bukowa, Cegielniana, Chełmska, Dygasińskiego, Fabryczna, Głogowska, Gnieźnieńska, Górnośląska, Irysowa, Jaśminowa, Kalinowa, Kasprzaka, Katowicka, Kielecka, Kolejowa, Komuny Paryskiej, Krakowska, Lubelska, Lwowska, Męczenników Oświęcimskich, Młynarska, Okrzei, Opalowa, Polna, Południowa, Północna, Rataja, Różana, Radomska, Rzeszowska, Serbska, Słoneczna, Szarych Szeregów, Szkolna, Szmaragdowa, Średnia, Tunelowa, Turkusowa, Wiosenna, Witosa (nieparz. 1-51, parz. 2-38), Zamojska, Zapolskiej, Zgorzelecka i Zwycięzców.

Serdeczne Bóg Zapłać: dla Proboszczów naszej Parafii, którzy przyczynili się do budowy Kościoła i rozwoju Naszej Parafii:

  • Ks. Kan. Stanisław Jastkowski (28.08.1991 r. – 21.03.1992 r.)
  • Śp. Ks. Kan. Ludwik Lewandowski (21.03.1992 r. – 22.08.2001 r.)

oraz za powołania w naszej Parafii:

  • Ks. Tomasz Śmigielski
  • Ks. Leszek Cioch
  • Ks. Mariusz Słaboń
  • Ks. Paweł Patrzylas
  • S. Grażyna Grabowska
  • S. Elżbieta Stodolska
  • S. Assumpta Capar
  • Br. Tomasz  Śmigiel
  • Br. Henryk Stężycki

W zakładce kontakt znajduje się również nr tel., adres, formularz kontaktowy i mapka położenia.