XXVI Niedziela – 01.10.2023 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

niedziela – 01.10.2023 r.


 1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30. Różaniec dla dzieci: we wtorek i czwartek o godz. 16:30.
 2. Poświecenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii we wtorek, podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16:30. Msza św. dla rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św., za tydzień w niedzielę, o godz. 16:00.
 3. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek – spotkanie uczestników rekolekcji maryjnych ODDANIE33, po wieczornej Mszy św.
 • w środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00
 • w czwartek – I czwartek miesiąca – modlitwa o nowe powołania oraz za powołanych z naszej parafii – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17:00. W sposób szczególny zapraszamy w czwartek na modlitwę różańcową i Msze św. wieczorną grupy Margaretek modlących się za kapłanów. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. siostry Faustyny – w dniu jej wspomnienia liturgicznego.
 • w piątek – I piątek miesiąca – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00. Zachęcamy do wpisywania się na listę Strażników Godziny Miłosierdzia i pełnienia dyżuru modlitewnego w październiku.
 • w sobotę – I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. Adoracja od godz. 6:30, następnie Msza św. o godz. 7:00
 1. Wraz z uczniami klas IV, rozpoczynamy od tego miesiąca nabożeństwo 9 Pierwszych Piątków Miesiąca. Spowiedź w piątek, od godz. 15:30, w ramach Godziny Miłosierdzia. Komunia udzielana będzie na zakończenie Godziny Miłosierdzia.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 w czwartek, o godz. 19:00. Przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania rozpocznie się w parafii św. Józefa w Żarach, w niedzielę 08 października o godz. 19:00.
 3. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek, ks. Piotr w sobotę;
 4. Nauki przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19:00, w kościele.
 5. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna w najbliższą sobotę 7 października. Wyjazd o godz. 7:45.
 6. W sobotę – w Otyniu, nasza parafianka złoży ślub konsekracji dziewic. Panią Agnieszkę polecamy pamięci modlitewnej wszystkich parafian.
 7. W imieniu naszego żarskiego hospicjum, składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Pola Nadziei”.  Zebrano 2387,50 zł. Bóg zapłać.
 8. Za tydzień II niedziela miesiąca, tradycyjnie będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszej świątyni parafialnej. Ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na pokrycie kosztów realizowanych prac.
 9. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ul. Męczenników Oświęcimskich nr Msza św. w ich intencji i ofiarodawców zostanie odprawiona 28 listopada o godz. 18:00. O posprzątanie świątyni w kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich nr 13.
 10. W sklepiku parafialnym do kupienia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość” dla dzieci. Dostępne też są różańce, książeczki pierwszokomunijne, medaliki oraz kalendarze na przyszły rok.