Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Drodzy parafianie i przyjaciele naszej parafii!

Pokój wam!

To słowa, którymi Zmartwychwstały Pan powitał Apostołów, gdy przyszedł do nich „wieczorem, owego pierwszego dnia tygodnia”.

Wielkanoc wskazuje nam, że tylko w świetle zmartwychwstania możemy odkryć prawdziwy sens miłości – poświęcenia posuniętego aż do oddania życia.

Tylko w prawdzie o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym możemy odnaleźć właściwą perspektywę w patrzeniu na swoją codzienność.

Niech Jezus Chrystus, Ten, którego w czasie tych świąt w sposób szczególny przyzywamy jako Zwycięzcę śmierci, napełni Wasze serca nadzieją. Niech Jego Zmartwychwstanie pozwala dostrzegać, że zawsze – nawet w tych trudnych czasach epidemii – wszyscy jesteśmy pod czułą opieką Boga, który chce nas doprowadzić nas do szczęśliwej wieczności.

Zmartwychwstanie Jezusa jest jest fundamentem, na którym możemy budować naszą nadzieję na to, że to Miłość ma zawsze ostatnie słowo. Niech „Ten, który był zabity, a znów ożył” uwalnia Wasze serca od lęku i niepokoju, które mogą skutecznie odbierać radość życia. Niech w czasie wspólnego świętowania stanie pośród Was, jak wtedy, gdy przyszedł do Apostołów „mimo drzwi zamkniętych”. Dziś, gdy drzwi naszych domów są zamknięte z powodu epidemii, zaproście Jezusa Zmartwychwstałego do Waszych rodzin i domów. On prawdziwie żyje i chce, abyśmy my razem z Nim żyli wiecznie.

Pamiętajcie, że Wasi duszpasterze są razem z Wami. Polecamy Was każdego dnia w naszych modlitwach i prosimy Miłosiernego Pana, aby oddalał od Was wszelkie zagrożenia i obdarzał Was swoim pokojem. Niech zwycięstwo Jezusa nad śmiercią będzie także Waszym zwycięstwem nad strachem, rozpaczą i beznadzieją. Niech radość płynąca ze spotkania z Chrystusem zmartwychwstałym będzie Waszą siłą do zmagania o ewangelicznie przeżywaną codzienność i szczęśliwą wieczność.

Radosnej Paschy!

Wasi duszpasterze