I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

Niedziela – 27.11.2022 r.

1. Dzisiaj I niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  2. Roraty od poniedziałku do piątku, o godz. 18:00. Zachęcamy do przynoszenia lampionów nie tylko dzieci, ale również i starszych.
  3. W tym tygodniu :
  • we wtorek – wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny, po Mszy św. wieczornej. Nowa rozpiska na grudzień wyłożona jest na stoliku.
  • w czwartek – I czwartek miesiąca – modlitwa o nowe powołania oraz za powołanych z naszej parafii – adoracja od g. 1700
  • w piątek – I piątek miesiąca – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 1500. Zachęcamy do wpisywania się na listę Strażników Godziny Miłosierdzia i pełnienia dyżuru modlitewnego w tym miesiącu.
  • w sobotę – I sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. Adoracja od godz. 6:30, następnie Msza św. o godz. 7:00.
  1. Spowiedź pierwszopiątkowa dla uczniów kl. 4, w piątek od godz. 15:30, w ramach Godziny Miłosierdzia. Komunia udzielana będzie na zakończenie Godziny Miłosierdzia.
  2. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek, ks. Piotr w sobotę. Rozpoczęcie od godz. 9:00.
  3. Spotkanie Zelatorów Róż Żywego różańca w sobotę o godz. 16:00 na plebanii.
  4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, w przyszłą niedzielę o godz. 8:30.
  5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny (mała świeca – 10 zł, duża – 20zł). Wznawiamy również akcję „Uśmiech Dziecka pod choinkę” Na choince wiszą serca, na których wypisane są imiona i wiek dziecka z rodzin objętych pomocą Caritas. Możemy wziąć serduszko i zrobić danemu dziecku paczkę, którą składamy w kościele, do 18 grudnia.
  6. Zapraszamy osoby roznoszące opłatki, o zgłaszanie się po odbiór upoważnienia. Zapraszamy chętne osoby do włączenia się w roznoszenie opłatków. Ofiary z opłatków przeznaczone są na potrzeby funkcjonowania parafii i dalsze prace przy kościele.
  7. Nauki przed chrztem, dla rodziców i chrzestnych w najbliższą sobotę o godz. 19:00,
    w kościele.
  8. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Witosa.
  9. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Dostępne są kalendarze na przyszły rok, kartki świąteczne, lampiony na roraty i medaliki dla klas 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci.
  10. Za tydzień w niedzielę, będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek po wszystkich Mszach św.