I Niedziela Adwentu – 28.11.2021 r.

Niedziela – 28.11.2021 r.

1. Dzisiaj I niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  2. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia lampionów nie tylko dzieci, ale również i starszych.
  3. Wypominki za zmarłych, ostatnie w tym roku, dzisiaj o godz. 17.30. Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary.
  4. W tym tygodniu przeżywać dodatkowo będziemy:
  • we wtorek – wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny, po Mszy św. wieczornej. Nowa rozpiska na grudzień wyłożona jest na stoliku.
  • w czwartek – I czwartek miesiąca – modlitwa o nowe powołania oraz za powołanych z naszej parafii – adoracja od g. 1700
  • w piątek – I piątek miesiąca – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką
    o godz. 1500. Zachęcamy do wpisywania się na listę Strażników Godziny Miłosierdzia i pełnienia dyżuru modlitewnego w tym miesiącu.
  • w sobotę – I sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. Adoracja od godz. 6:30, następnie Msza św. o godz. 7:00.
  1. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci klas 4 od godz. 16:30 (wg rozpiski podanej przez katechetów w szkole)
  2. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Jacek w piątek, ks. Piotr w sobotę. Rozpoczęcie od godz. 9:00.
  3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, w przyszłą niedzielę o godz. 8:30.
  4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny (mała świeca – 7 zł, duża – 20zł). Wznawiamy również akcję „Uśmiech Dziecka pod choinkę” Na choince wiszą serca, na których wypisane są imiona i wiek dziecka z rodzin objętych pomocą Caritas. Możemy wziąć serduszko i zrobić danemu dziecku paczkę, którą składamy w kościele, do 19 grudnia.
  5. Schola Dziecięca rozprowadza dzisiaj domowe pierniki. Dziękujemy za wsparcie naszej najmłodszej grupy parafialnej.
  6. Zapraszamy osoby roznoszące opłatki, o zgłaszanie się po odbiór upoważnienia. Zapraszamy chętne osoby do włączenia się w roznoszenie opłatków. Ofiary z opłatków przeznaczone są na potrzeby funkcjonowania parafii i dalsze prace przy kościele.
  7. Nauki przed chrztem, dla rodziców i chrzestnych w przyszłą sobotę o godz. 19:00, w kościele.
  8. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Okrzei nry parzyste od 2 do 30.
  9. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Dostępne są kalendarze na przyszły rok, lampiony na roraty i medaliki dla klas 3 przygotowujących się do I Komunii. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci. W sklepiku dostępne są również opłatki i świece Caritas.
  10. Odpust ku czci św. Barbary w Mirostowicach Dolnych w sobotę o godz. 11:00.
  11. Za tydzień w niedzielę, będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek po wszystkich Mszach św.
  12. Na prośbę policji przekazujemy następujący komunikat:

Policjanci przestrzegają – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać. Pamiętajcie – policjanci nie dzwonią i nie pytają o wasze pieniądze i dane kont bankowych. Nigdy nie przekazujcie waszych pieniędzy obcym osobom i nie wpłacajcie na obce konta. Jeśli ktoś do was dzwoni i prosi o pieniądze, proszę się rozłączyć
i powiadomić policję pod numerem 112.