I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi krzyżowe w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o 17.30; dla młodzieży po Mszy św. wieczornej. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00. W czasie Dróg Krzyżowych oraz podczas Gorzkich Żali będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy św. Michała Archanioła z katechezą o spowiedzi świętej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża.
 5. Odwiedziny chorych – ks. Proboszcz w piątek, księża wikariusze w sobotę. Rozpoczęcie o 9.00.
 6. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 6.30 z racji pierwszej soboty miesiąca.
 7. Nauka przed chrztem w najbliższą sobotę po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 19.00.
 8. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie misyjnego dzieła „Ad gentes”.
 9. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na zakup mundurków szkolnych dla dzieci z Rwandy, aby mogły rozpocząć edukację w szkole.
 10. Dzieci klas III i ich rodziców oraz kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy za tydzień na Mszę świętą o godz. 16.00.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Katowickiej 2 i 3. Msza święta w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 14 marca o godz. 18.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z 10. ul. Zwycięzców blok nr 20 A, B, C i nr 22 A, B, C (nowe budownictwo).
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Można tam również złożyć różne niepotrzebne drobiazgi: klucze, telefony, znaczki, stare niemieckie monety, różańce, krzyżyki, które będą wykorzystane jako wsparcie misji.