I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone tydzień temu na prace wykonane przy kościele. Zebraliśmy 4675 zł. Dziękujemy także za ofiary od rodzin na ten cel.
 2. Kurs przedmałżeński w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach rozpocznie się dzisiaj o godz. 19.00. Spotkania przez cały tydzień do soboty.
 3. Dziś przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii jest możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni
 4. We wtorek po wieczornej Eucharystii wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na nabożeństwo i spotkanie formacyjne: uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w czwartek po Mszy świętej wieczornej, uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w piątek po Mszy świętej wieczornej.
 6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30 i 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00. W czasie tych nabożeństw będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego.
 8. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie rekolekcji wielkopostnych. Zachęcamy do skorzystania z rekolekcji przez środki masowego przekazu. Prosimy również, aby spowiedzi wielkopostnej nie odkładać na ostatnią chwilę i tak ułożyć sobie czas, aby przystąpić do spowiedzi wcześniej. Do sakramentu pojednania możemy przystąpić w czasie Godziny Miłosierdzia w piątki oraz w czasie Drogi Krzyżowej.
 9. Spotkanie grupy „Mężczyźni św. Józefa” we wtorek o godz. 18.00 w kościele pw. św. Józefa w Żarach.
 10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej zbiórka do puszki na dzieło pomocy misjom „Ad Gentes”.
 11. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Kieleckiej, Zamojskiej, Chełmskiej, Radomskiej, Rzeszowskiej.
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można nabyć ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.