I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

niedziela – 26.02.2023 r.

 

 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
 2. W tym tygodniu:
 • we wtorek – wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny, po Mszy św. wieczornej. Nowa rozpiska na marzec wyłożona jest na stoliku.
 • w czwartek – I czwartek miesiąca – modlitwa o nowe powołania oraz za powołanych z naszej parafii – adoracja od g. 17:00
 • w piątek – I piątek miesiąca – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00. Zachęcamy do wpisywania się na listę Strażników Godziny Miłosierdzia i pełnienia dyżuru modlitewnego w marcu.
 • w sobotę – I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. Adoracja od godz. 6:30, następnie Msza św. o godz. 7:00.
 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
 • Drogi Krzyżowe, w każdy piątek:

–  o godz. 16:00 (dla dzieci)

– o godz. 17:30 ( dla dorosłych i młodzieży)

 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę Wielkiego Postu:
  – o godz. 17:00.

W czasie nabożeństw wielkopostnych (w piątek i w niedzielę) zbierane będą ofiary, z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

 1. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci klas 4, w czasie Godziny Miłosierdzia od godz. 15:15. Komunia udzielona będzie na zakończenie Godziny Miłosierdzia.
 2. Odwiedziny chorych w tym tygodniu. ks. Proboszcz w piątek; Piotr w sobotę. Rozpoczęcie od godz. 9:00.
 3. Nauka przed Chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19:00, w kościele.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, z klas 7 i 8. Do wyboru jeden dzień w tym tygodniu: środa lub czwartek. Spotkanie o godz. 18:45 (po skończonej Mszy św. wieczornej).
 5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu z kościoła świece na stół wielkanocny, w cenie 20 zł.
 6. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ul. Kasprzaka blok nr 7, 9 oraz domki jednorodzinne. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Białostockiej.
 7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci.
 8. Za tydzień w niedzielę, zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 8:30, a po wszystkich Mszach św., zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjom „Ad Gentes”.