II Niedziela Adwentu – 05.12.2021 r.

Niedziela – 05.12.2021 r.

1. Dzisiaj w II niedzielę Adwentu, przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek po wszystkich Mszach św.
  2. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia lampionów nie tylko dzieci, ale również i starszych.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  • we wtorek – Msza św. w intencji Strażników Godziny Miłosierdzia zapisanych na grudzień. Po Mszy św. wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny.
  • w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00
  • w czwartek – II czwartek miesiąca – modlitwa w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – adoracja od g. 1700.
  • w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 1500.
  1. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny (mała świeca – 7 zł, duża – 20zł). Trwa akcja „Uśmiech Dziecka pod choinkę” Na choince wiszą serca, na których wypisane są imiona i wiek dziecka z rodzin objętych pomocą Caritas. Możemy zrobić danemu dziecku paczkę, którą składamy w kościele z przyklejonym serduszkiem, do 19 grudnia.
  2. Po naszej parafii roznoszone są opłatki na wigilię. Osoby roznoszące mają stosowne zaświadczenia. Ofiary z opłatków przeznaczone są na potrzeby funkcjonowania parafii i dalsze prace przy kościele.
  3. Za tydzień II niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę, jak zawsze przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła i prowadzonych prac przy świątyni. Równocześnie będzie to Dzień Solidarności z kapłanami seniorami: zbiórka do puszek na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  4. Msza św. dla rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św., za tydzień o godz. 1600, wraz z poświęceniem medalików.
  5. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy za tydzień w niedzielę. Już dzisiaj zaplanujmy sobie ten czas, abyśmy mogli skorzystać z nauk rekolekcyjnych i spowiedzi. Rekolekcje potrwają od wieczornej Mszy św. w sobotę (11 grudnia) do środy (15 grudnia).
  6. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej parafii. Wzorem ubiegłego roku odbywać się będą w wyznaczone dni spotkania duszpasterskie w kościele. Możliwe też będą wizyty w domach, po uprzednim złożeniu zaproszenia. Przygotowane kartki do zaproszeń zostały wyłożone na stoliku. Prosimy składać zaproszenia do końca roku kalendarzowego w zakrystii, kancelarii lub na tacę.
  7. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkankom ul. Okrzei nry parzyste od 2 do 30. O posprzątanie kościoła w następną sobotę, prosimy mieszkańców ul. Okrzei nry parzyste od 36 do końca.
  8. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Dostępne są kalendarze na przyszły rok, lampiony na roraty i medaliki dla klas 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci. W sklepiku dostępne są również opłatki i świece Caritas.
  9. Zarząd Koła Pszczelarzy w Żarach z okazji Święta Pszczelarzy oraz 50-lecia koła pszczelarskiego, zaprasza na Mszę św. w naszym kościele,
    w niedzielę 12 grudnia o 11:30.

PLAN KOLĘDY w kościele

2022 r.

Poniedziałek 03/01/2022

Kolejowa, Okrzei numery parzyste