II Niedziela Adwentu – 05.12.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela – 05.12.2021 r.

 

 1. Dzisiaj w II niedzielę Adwentu, przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek po wszystkich Mszach św.
 2. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia lampionów nie tylko dzieci, ale również i starszych.
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • we wtorek – Msza św. w intencji Strażników Godziny Miłosierdzia zapisanych na grudzień. Po Mszy św. wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny.
 • w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00
 • w czwartek – II czwartek miesiąca – modlitwa w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – adoracja od g. 1700.
 • w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 1500.
 1. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny (mała świeca – 7 zł, duża – 20zł). Trwa akcja „Uśmiech Dziecka pod choinkę” Na choince wiszą serca, na których wypisane są imiona i wiek dziecka z rodzin objętych pomocą Caritas. Możemy zrobić danemu dziecku paczkę, którą składamy w kościele z przyklejonym serduszkiem, do 19 grudnia.
 2. Po naszej parafii roznoszone są opłatki na wigilię. Osoby roznoszące mają stosowne zaświadczenia. Ofiary z opłatków przeznaczone są na potrzeby funkcjonowania parafii i dalsze prace przy kościele.
 3. Za tydzień II niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę, jak zawsze przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła i prowadzonych prac przy świątyni. Równocześnie będzie to Dzień Solidarności z kapłanami seniorami: zbiórka do puszek na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 4. Msza św. dla rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św., za tydzień o godz. 1600, wraz z poświęceniem medalików.
 5. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy za tydzień w niedzielę. Już dzisiaj zaplanujmy sobie ten czas, abyśmy mogli skorzystać z nauk rekolekcyjnych i spowiedzi. Rekolekcje potrwają od wieczornej Mszy św. w sobotę (11 grudnia) do środy (15 grudnia).
 6. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej parafii. Wzorem ubiegłego roku odbywać się będą w wyznaczone dni spotkania duszpasterskie w kościele. Możliwe też będą wizyty w domach, po uprzednim złożeniu zaproszenia. Przygotowane kartki do zaproszeń zostały wyłożone na stoliku. Prosimy składać zaproszenia do końca roku kalendarzowego w zakrystii, kancelarii lub na tacę.
 7. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkankom ul. Okrzei nry parzyste od 2 do 30. O posprzątanie kościoła w następną sobotę, prosimy mieszkańców ul. Okrzei nry parzyste od 36 do końca.
 8. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Dostępne są kalendarze na przyszły rok, lampiony na roraty i medaliki dla klas 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci. W sklepiku dostępne są również opłatki i świece Caritas.
 9. Zarząd Koła Pszczelarzy w Żarach z okazji Święta Pszczelarzy oraz 50-lecia koła pszczelarskiego, zaprasza na Mszę św. w naszym kościele,
  w niedzielę 12 grudnia o 11:30.

 

 

 

PLAN KOLĘDY w kościele

2022 r.

 

Poniedziałek 03/01/2022

Kolejowa, Okrzei numery parzyste

 

Wtorek 04/01/2022

Okrzei numery nieparzyste, Fabryczna

 

Środa 05/01/2022

ul., G. Zapolskiej, Dygasińskiego, Broniewskiego, Rataja. Szkolna, Średnia, Młynarska, Brata Alberta

 

Piątek 07/01/2021

Witosa, Górnośląska, Serbska, Kasprzaka

 

Sobota 08/01/2022 

Lubelska, Zamojska, Chełmska, Rzeszowska, Kielecka Radomska, Głogowska, Częstochowska, Gnieźnieńska

 

 Poniedziałek 10/01/2022

Szarych Szeregów numeru od 9 do 49

 

Wtorek 11/01/2022

Szarych Szeregów numery od 51 do 69, Białostocka

 

Środa 12/01/2022

Męczenników Oświęcimskich numery parzyste

 

Czwartek 13/01/2022

Męczenników Oświęcimskich numery nieparzyste

 

 Piątek 14/01/2022

Zwycięzców

 

 Sobota 15/01/2022

Katowicka, Baczyńskiego

 

Poniedziałek 17/01/2022

Zgorzelecka, Liliowa, Turkusowa, Wiosenna, Opalowa

 

Wtorek 18/01/2022

Komuny Paryskiej, Bukowa, Polna, Południowa, Północna, Słoneczna, Kalinowa, Irysowa, Różana, Cegielniana