II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na działalność Caritas naszej diecezji.
 2. W związku z uroczystością odpustową w naszej parafii wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w Sumie odpustowej dziś o godz. 13.00. Przewodniczyć jej będzie ks. kan. Mirosław Maciejewski. Wierny, który będzie uczestniczył w Eucharystii po raz drugi, może ponownie przyjąć Komunię świętą.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00, w Godzinię Miłosierdzia, zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny i rodzin na chodniku przed kościołem na ul. Okrzei.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę na pokrycie kosztów prac prowadzonych przy naszym kościele. Zebrano 9596 zł.
 5. W poniedziałek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej. Na Mszach świętych tego dnia będziemy modlić się w tej inencji.
 6. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
 7. W środę, 1 maja, rozpoczniemy odprawianie nabożeństw majowych, które będą odbywać się w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17.30.
 8. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, a nabożeństwo majowe o 17.30. Msza święta w intencji Ojczyzny i naszego miasta zostanie odprawiona w kościele NSPJ w Żarach o 11.30. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 10. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża. Spotkanie katechetów odbędzie się tydzień później, czyli 9 maja.
 11. Odwiedziny chorych z racji I piątku miesiąca – ks. Proboszcz wyjątkowo w czwartek, księża wikariusze w sobotę. Rozpoczęcie o 9.00. Prosimy o przekazanie chorym tej informacji.
 12. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 6.30 z racji pierwszej soboty miesiąca.
 13. Nauka przed chrztem w najbliższą sobotę po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 19.00.
 14. W najbliższą sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 15. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień na Mszy św. o 8.30.
 16. Rodziców dzieci klas IV, które w tym roku obchodzą I Rocznicę Komunii świętej, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się za tydzień po Mszy świętej o 13.00.
 17. W sobotę 4 maja o godz. 14.00 zapraszamy do kina „Pionier” na projekcję filmu „Miłość i Miłosierdzie”. Jeżeli uzbiera się co najmniej 100 osób, cena biletu wyniesie 11 zł, dlatego prosimy, aby osoby, które chcą zobaczyć ten film, zgłaszały się w zakrystii.
 18. Diecezjalny Dom Rekolekcyjny i Żarski Dom Kultury zapraszają na Wielkanocny Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w sali widowiskowej Luna w sobotę 4 maja o godzinie 18. W programie chrześcijański rock i pop. Wstęp wolny.
 19. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Zwycięzców, blok nr 21 A-F (nowe budownictwo). Msza święta w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 7 maja o godz. 18.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców, blok nr 23 A-F (nowe budownictwo).
 20. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.