II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020

 1. Dziś po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie misyjnego dzieła „Ad gentes”.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi krzyżowe w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o 17.30; dla młodzieży po Mszy św. wieczornej. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00. W czasie Dróg Krzyżowych oraz podczas Gorzkich Żali będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na zakup mundurków szkolnych dla dzieci z Rwandy, aby mogły rozpocząć edukację w szkole.
 4. Parafialny Zespół Synodalny spotka się we wtorek o 19.00 na plebanii.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W czwartek zapraszamy na spotkanie Grupy Intronizacji NSPJ i katechezę poświęconą przeżywaniu Eucharystii po Mszy św. wieczornej.
 7. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii będzie możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.
 8. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarach ogłasza nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2020/2021. Zapisy i szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły. Społeczność szkoły zaprasza zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi na „Dzień otwartych drzwi”, który odbędzie się 17 marca o 17.00 w budynku szkoły przy ul. Kalinowskiego 15.
 9. Serdecznie zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w nocy z 3 na 4 kwietnia. Polega ona na rozważaniu męki Jezusa w czasie długiej, pieszej, nocnej wędrówki. Szczegóły na plakacie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek 12 marca o godz. 19.15 w salce przy kościele św. Józefa w Żarach.
 10. W związku z pojawieniem się koronawirusa w Polsce została usunięta woda święcona z kropielnic przy drzwiach kościoła. W trakcie Gorzkich Żali nie będzie również ucałowania relikwii św. s. Faustyny.
 11. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców blok nr 24 A, B, C i nr 26 A, B, C (nowe budownictwo).
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Można tam również złożyć różne niepotrzebne drobiazgi: klucze, telefony, znaczki, stare niemieckie monety, różańce, krzyżyki, które będą wykorzystane jako wsparcie misji.