II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019

  1. Dziś III niedziela miesiąca. Przy wyjściu z Kościoła zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni, a w zakrystii jest możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe będą odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.45; dla dorosłych o 17.30; dla młodzieży po Mszy św. wieczornej o 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00. W piątek w czasie Dróg Krzyżowych oraz w niedzielę podczas Gorzkich Żali będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na dekorację kościoła na Triduum Paschalne i święta wielkanocne oraz kwiaty do Bożego Grobu.
  3. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w poniedziałek 18 marca w peregrynacji kopii cudownego obrazu św. Józefa z Kalisza w parafii pw. św. Józefa w Żarach. Uroczystość rozpocznie się procesją i wprowadzeniem obrazu do kościoła o 17.45. O 18.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia odpustowa. Nawiedzenie potrwa do wtorku i zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o 14.30. Szczegółowy program dostępny jest na tablicy ogłoszeń. Wszystkich mężczyzn w sposób szczególny pragniemy zaprosić na spotkanie w kościele w poniedziałek na godz. 20.00.
  4. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte w naszej parafii o 7.00 i 18.00.
  5. Kandydatów do bierzmowania z klas ósmych zapraszamy w piątek po Mszy świętej wieczornej na spotkanie formacyjne.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone tydzień temu na tacę na pokrycie kosztów prac prowadzonych przy naszym kościele. Zebrano 6883 zł. Dziękujemy również za ofiary od rodzin na ten cel.
  7. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarach ogłasza nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2019/2020. Zapisy i szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły. Społeczność szkoły zaprasza zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi na „Dzień otwartych drzwi”, który odbędzie się 4 kwietnia o 17.00 w budynku szkoły przy ul. Kalinowskiego 15.
  8. Za tydzień po Mszach świętych zbiórka do puszki na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  9. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Zwycięzców, nry 24 i 26 (nowe budownictwo). Msza święta w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 20 marca o 18.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców, blok nr 32 (nowe budownictwo).
  10. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia oraz kartki świąteczne. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.