II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021

 1. Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka do puszki na dzieło pomocy misjom „Ad Gentes”.
 2. Dziś o godz. 11.30 TVP3 Gorzów wyemituje reportaż o nowej Drodze Krzyżowej w naszym kościele.
 3. W poniedziałek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zapraszamy na uroczyste obchody, które odbędą w kościele Wniebowzięcia NMP w Żarach o godz. 18.00.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30 i 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00. W czasie tych nabożeństw będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. We wtorek po wieczornej Eucharystii wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny. Z tyłu kościoła została wyłożona rozpiska czytania na kolejny miesiąc.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, na której będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie.
 8. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego. Z tyłu kościoła została wyłożona lista do zapisów na adorację na marzec. Każdy, kto nie może uczestniczyć w piątkowej adoracji, może zostawić swoje podziękowania i prośby, w intencji których będą modlić się Strażnicy Godziny Miłosierdzia.
 9. Do spowiedzi pierwszopiątkowej możemy przystąpić w czasie Godziny Miłosierdzia lub podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 10. Odwiedziny chorych – ks. Proboszcz w piątek, księża wikariusze w sobotę. Rozpoczęcie o 9.00.
 11. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 6.30 z racji pierwszej soboty miesiąca.
 12. Nauka przed chrztem w najbliższą sobotę o godz. 19.00.
 13. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień na Mszy św. o 8.30.
 14. Zapraszamy do uczestnictwa w diecezjalnych rekolekcjach wielkopostnych, które będą transmitowane z gorzowskiej katedry w dniach 7-10 marca na antenie TVP3 Gorzów. W niedzielę transmisja o godz. 10.30, od poniedziałku do środy o godz. 19.00
 15. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł.
 16. Dziękujemy za wysprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Słonecznej, Cegielnianej, Południowej, Polnej i Wiosennej.
 17. Zapraszamy do sklepiku parafialnego i do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci. W dodatkach diecezjalnych do „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” znajdują się artykuły poświęcone naszej nowej Drodze Krzyżowej i relacji z jej błogosławieństwa. Zachęcamy, aby do sklepiku przynosić różne niepotrzebne drobiazgi: nieużywane klucze, stare telefony i ładowarki, różańce, krzyżyki, łańcuszki, które będą wykorzystane jako wsparcie misji