III Niedziela Adwentu – 15.12.2019

1. Od dziś do środy przeżywać będziemy rekolekcje w naszej parafii, które poprowadzi ks. Daniel Romanek – sercanin. Prosimy o modlitwę w intencji ojca rekolekcjonisty. Naszą modlitwą obejmijmy również tych, którzy daleko odeszli od Boga z prośbą, by nadchodzące święta przeżyli w łączności z Bogiem i drugim człowiekiem. Wtorek będzie dniem sakramentu pojednania. Prosimy tak ułożyć sobie czas, by móc uczestniczyć w rekolekcjach.
  2. W dniach rekolekcji nie będzie Mszy św. roratnich. Na roraty zapraszamy w czwartek i piątek na godz. 18.00.
  3. Dziś przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii jest możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.
  4. Zapraszamy do udziału w akcji Caritas „Uśmiech dziecka pod choinkę”, aby w ten sposób podzielić się świąteczną radością z dziećmi z ubogich rodzin. Paczki prosimy składać do środy 18 grudnia.
  5. Parafialny Zespół Caritas informuje, że paczki świąteczne dla osób samotnych będą wydawane czwartek od 10.00 do 11.30, a paczki pod choinkę dla dzieci w czwartek od 12.00 do 14.00 i w piątek od 10.00 do 13.00.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace wykonane przy kościele. Zebrano 7049 zł.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świecę Caritas na stół wigilijny (mniejszą w cenie 6 zł i większą w cenie 13 zł). Ofiary składane za świece są przeznaczone dla Caritas Diecezji dla najbardziej potrzebujących.
  8. Spotkanie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa odbędzie się we wtorek o godz. 18.45 na plebanii parafii św. Józefa.
  9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Rity w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w kościele św. Józefa w Żarach.
  10. Przed świętami kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną – ks. Proboszcz w piątek 20.12, ks. Andrzej w sobotę 21.12, a ks. Piotr w poniedziałek 23.12. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii tych chorych, których zwykle nie odwiedzamy z racji pierwszego piątku miesiąca, a którzy chcieliby przystąpić do sakramentu spowiedzi i przyjąć Komunię św. na święta.
  11. Za tydzień po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  12. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Szarych Szeregów, nry 35-45. Msza święta w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 11.01 o godz. 7.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Szarych Szeregów, nry 47-57.
  13. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy kalendarze oraz kartki świąteczne w wielu wzorach. Można nabyć także ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia, lampiony. Do nabycia w sklepiku są także świece Caritas i opłatki na stół wigilijny. Zapraszamy również do lektury najnowszej prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.