III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym parafialnym odpuście, szczególnie osobom, które zaangażowały się w jego przygotowanie: panu kościelnemu, panu organiście, służbie liturgicznej, scholii parafialnej, osobom niosącym baldachim i chorągwie.
 2. Schola parafialna razem z rodzicami składa podziękowania księdzu proboszczowi, wikariuszom oraz wszystkim parafianom, którzy hojnie wsparli scholę w zbiórce pieniędzy, kupując ozdoby bożonarodzeniowe. Za zebrane pieniądze zostały uszyte przez naszą parafiankę pelerynki dla wszystkich śpiewających.
 3. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w środę 8 maja w peregrynacji kopii cudownego obrazu św. Józefa z Kalisza w parafii pw. NSPJ w Żarach. Uroczystość rozpocznie się procesją i wprowadzeniem obrazu do kościoła o 17.45. O 18.00 rozpocznie się Eucharystia. Wszystkich mężczyzn zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 20.00. Nawiedzenie potrwa do czwartku i zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o 14.30. Szczegółowy program dostępny jest na tablicy ogłoszeń.
 4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie katechetów.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum zapraszamy w piątek po Mszy świętej wieczornej na spotkanie formacyjne.
 6. Parafia św. Józefa w Żarach organizuje Wielkanocny Rajd Rowerowy do Bożego Grobu w Żaganiu w sobotę 11.05. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 7. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac.
 8. Dzieci klas III i ich rodziców oraz kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy za tydzień na Mszę świętą o godz. 16.00.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.00 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii świętej dzieci z klas IV. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o 10.00. W związku z tym kancelaria w sobotę będzie nieczynna.
 10. Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitwy o powołania do służby w Kościele. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.
 11. Zapraszamy na koncert chóru Cedarville z USA poświęcony pamięci ks. Jana Poźniaka, który odbędzie się 12 maja w parafii NSPJ w Żarach o godz. 19.00.
 12. Wszystkie Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 2 lat zapraszamy do mammobusa, który będzie czekał na Panie w poniedziałek 06.05 przy przychodni lekarskiej na ul. Skarbowej.
 13. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Zwycięzców, blok nr 23 A-F (nowe budownictwo). Msza święta w intencji sprzątających zostanie odprawiona 10 maja o godz. 7.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy rodziców dzieci, które będą przeżywać rocznicę I Komunii.
 14. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.