III Niedziela Wielkanocna – 14.04.2024 r.

niedziela – 14.04.2024 r.

1. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w odpuście parafialnym. Dziękujemy za upieczone ciasta – ze sprzedaży uzyskano 2611 zł. Jako podziękowanie w sobotę  – 04 maja – o godz. 18:00 pragniemy odprawić Msze św. w intencji wszystkich pieczących  i sprzedających ciasto.
  2. W tym tygodniu:
  • w czwartek – okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od g. 17:00
  • w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00. Msza św.
    za Strażników Godziny Miłosierdzia pełniących dyżur w kwietniu –
    w najbliższy wtorek o godz. 18:00.
  1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w piątek-19 kwietnia – o godz. 16:00. Po spotkaniu Msza św. w intencji członków PZC i ich rodzin.
  2. Za tydzień III niedziela miesiąca i możliwość złożenia w zakrystii ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, które prowadzi nasz Parafialny Zespół Caritas, a po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pokrycie ostatniego rachunku za ogrzewanie naszego kościoła.
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Słonecznej, Cegielnianej, Południowej, Polnej i Wiosennej. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Opalowej, Północnej, Szmaragdowej, Turkusowej i Jesiennej.
  4. Przyjaciele misjonarzy organizują zbiórkę na cele misyjne. Do sklepiku parafialnego możemy przynosić niepotrzebne lub popsute klucze, telefony komórkowe, znaczki pocztowe, a także medaliki, krzyżyki i różańce.
  5. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci.
  6. W ramach Jubileuszu 50-lecia obecności Ruchu Światło-Życie w diecezji zapraszamy, szczególnie byłych oazowiczów: kapłanów, animatorów, pary Domowego Kościoła, na spotkanie w ramach Jubileuszowego Dnia Wspólnoty. Spotkanie w parafii Nawiedzenia NMP w Lubsku – 27 kwietnia – rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 11:30.
  7. W imieniu Hospicjum św. Brata Alberta składamy serdeczne podziękowania osobom, które wzięły udział w akcji „Pola nadziei”. W jej ramach w naszej parafii zebrano 2297 zł.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy zmarłych:

+ Paweł Wilczek, + Antoni Kierski, + Zofia Gawron, + Krzysztof Tchorzewski,                   + Janusz Musik