III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone tydzień temu na tacę z przeznaczeniem na prace wykonane przy kościele. Zebraliśmy 3121 zł. Dziękujemy także za ofiary od rodzin na ten cel.
 2. Dziś III niedziela miesiąca. W zakrystii możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.
 3. We wtorek po Mszy wieczornej wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny.
 4. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego.
 5. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W najbliższą sobotę biskup Tadeusz Lityński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii na Mszach świętych o godz. 10.00 i 12.00. W uroczystości z racji ograniczeń sanitarnych będą uczestniczyć tylko kandydaci wraz z rodzicami. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów o owocne przyjęcie tego sakramentu.
 7. Spowiedź kandydatów przed bierzmowaniem odbędzie się w piątek: dla kandydatów ze Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 18.30, ze Szkoły Podstawowej nr 5 o 19.00.
 8. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, początek Tygodnia Modlitw o Powołania. Przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie naszego seminarium diecezjalnego.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo medziugorskie i modlitwę do Królowej Pokoju na godz. 17.00.
 10. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Zwycięzców, bloki nr 24 i 26. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Zwycięzców, blok nr 32 (nowe budownictwo).
 11. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można nabyć ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zachęcamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci. W „Niedzieli” przez pomyłkę kolportera znajduje się dodatek diecezji legnickiej zamiast naszych diecezjalnych „Aspektów”. Redakcja bardzo przeprasza za zaistniałą sytuację.