III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020

 1. Limit osób mogących brać udział w Mszach i nabożeństwach w naszym kościele to 43 osoby. Zachęcamy osoby starsze, dzieci i młodzież do pozostania w domach i skorzystania z transmisji Mszy świętych i nabożeństw w radiu lub telewizji. Przypominamy również o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią. Prosimy, aby zajmować w kościele miejsca z zachowaniem odstępu 2 metrów od innych osób. Ten odstęp należy zachować także w czasie podchodzenia do Komunii świętej. Każdy, z wyjątkiem kapłana celebrującego, zobowiązany jest również do posiadania maseczki zasłaniającej nos i usta.
 2. W piątek, 1 maja, wspominamy św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy. Rozpoczynamy w tym dniu odprawianie nabożeństw majowych. Będą one sprawowane codziennie o 17.30.
 3. W sobotę przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte w naszej parafii będą sprawowane o 7.00, 10.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą.
 5. W związku z epidemią nie będzie w tym miesiącu odwiedzin u chorych.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację i nabożeństwo o godz. 6.30.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 8.30. Prosimy, aby w tej Mszy wzięli udział głównie zelatorzy Róż Żywego Różańca.
 8. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.
 9. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców 20-30 (stare budownictwo).
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i dokonali wpłat na konto parafialne lub złożyli ofiarę. W dalszym ciągu prosimy o dokonywanie wpłat, aby parafia mogła funkcjonować. Numer konta jest podany na parafialnej stronie internetowej.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Gazety do nabycia w zakrystii.