III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30 i 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00. W czasie tych nabożeństw będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. We wtorek o 18.00 Msza w intencji Strażników Godziny Miłosierdzia. Po Eucharystii wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny.
  3. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że do spowiedzi wielkopostnej możemy przystąpić w czasie Godziny Miłosierdzia i w czasie Dróg Krzyżowych.
  4. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł.
  5. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac. Z tyłu kościoła wyłożone są również koperty – prosimy o zabranie ich i złożenie ofiary od rodzin na rzez budowy kościoła.
  6. Zapraszamy serdecznie do udziału w tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszy 26 marca o godz. 20.000 z kościoła NSPJ w Żarach do Żagania. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  7. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Młynarskiej i Brata Alberta.
  8. Zapraszamy do sklepiku parafialnego i do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci. Zachęcamy, aby do sklepiku przynosić różne niepotrzebne drobiazgi: nieużywane klucze, stare telefony i ładowarki, różańce, krzyżyki, łańcuszki, które będą wykorzystane jako wsparcie misji.