III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

niedziela – 12.03.2023 r.

1. Dzisiaj Msza św. dla rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. o godz. 16:00.
2. W tym tygodniu:
• we wtorek – wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny po wieczornej Mszy św.
• w czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
• w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00. Zgodnie z prośbą biskupa Tadeusza Lityńskiego, naszą piątkową adorację ofiarujemy w intencji Kościoła w Polsce.
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
• Drogi Krzyżowe, w każdy piątek:
– o godz. 16:00 (dla dzieci)
– o godz. 17:30 ( dla dorosłych i młodzieży)
• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę Wielkiego Postu:
– o godz. 17:00.
W czasie nabożeństw wielkopostnych (w piątek i w niedzielę) zbierane będą ofiary, z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu z kościoła świece na stół wielkanocny, w cenie 20 zł.
5. Za tydzień III niedziela miesiąca i możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, które prowadzi nasz Parafialny Zespół Caritas, a po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszej świątyni i pokrycie kosztów naprawy pieca w kościele.
6. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Kieleckiej, Zamojskiej, Chełmskiej, Radomskiej, Rzeszowskiej.
7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci.
8. Parafia św. Józefa w Żarach zaprasza na odpust w sobotę 18 marca, o godz. 11.30.