III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020

  1. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego Msze święte w naszym kościele zarówno dzisiaj, jak i w kolejną niedzielę, będą odprawiane według porządku niedzielnego, a jeśli zajdzie potrzeba będą sprawowane dodatkowe Msze święte. potrzeb, co 45 minut, tak, aby w liturgii nie uczestniczyło więcej niż 50 osób. Zachęcamy osoby starsze, dzieci i młodzież do pozostania w domach i skorzystania z transmisji Mszy świętych

    w radiu lub telewizji. Informacje o Mszach transmitowanych umieszczone są w gablocie ogłoszeń.

  2. Nabożeństwa wielkopostne będą sprawowane w następującym porządku: Gorzkie żale w niedzielę o 17.00, droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i 17.30. Pamiętajmy, że będzie mogło w tych nabożeństwach uczestniczyć maksymalnie 50 osób. W czasie dróg krzyżowych oraz podczas Gorzkich Żali będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. Dziś przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii jest możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.
  4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na zakup mundurków szkolnych dla dzieci z Rwandy, aby mogły rozpocząć edukację w szkole.
  5. Małżonków pragnących ożywić swoje życie duchowe zachęcamy do wzięcia udziału w Oazie Ewangelizacji. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Zwycięzców 24. Msza święta w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 31 marca o godz. 18.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców – blok nr 32 (nowe budownictwo).
  7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.