IV Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020

  1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.
  2. Limit osób mogących brać udział w Mszach i nabożeństwach w naszym kościele to 43 osoby. Zachęcamy osoby starsze, dzieci i młodzież do pozostania w domach i skorzystania z transmisji Mszy świętych i nabożeństw w radiu lub telewizji. Przypominamy również o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią. Prosimy, aby zajmować w kościele miejsca z zachowaniem odstępu 2 metrów od innych osób. Ten odstęp należy zachować także w czasie podchodzenia do Komunii świętej. Każdy, z wyjątkiem kapłana celebrującego, zobowiązany jest również do posiadania maseczki zasłaniającej nos i usta.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych połączonych z modlitwą różańcową o ustanie epidemii codziennie o 17.30.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
  5. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac.
  6. Nauki przed chrztem będą realizowane od najbliższej soboty według ustalonego porządku: w I sobotę miesiąca – parafia pw. Miłosierdzia Bożego, w II sobotę miesiąca – parafia p.w. św. Józefa, w III sobotę miesiąca – parafia pw. NSPJ, w IV sobotę miesiąca – parafia pw. WNMP. Nauki rozpoczynają się o godz. 19.00.
  7. Kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii pw. NSPJ w Żarach w dniach od 17 do 23 maja. Rozpoczęcie w niedzielę 17 maja Mszą św. o godz. 18.00. Nauki w ciągu tygodnia będą głoszone o godz. 19.00.
  8. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców 25-47 (stare budownictwo).
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i dokonali wpłat na konto parafialne lub złożyli ofiarę. W dalszym ciągu prosimy o dokonywanie wpłat, aby parafia mogła funkcjonować. Numer konta jest podany na parafialnej stronie internetowej.
  10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Gazety do nabycia w zakrystii.