IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe w piątek o godz. 16.30 i 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00. W czasie tych nabożeństw będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. We wtorek po wieczornej Eucharystii wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny.
  3. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że do spowiedzi wielkopostnej możemy przystąpić w czasie Godziny Miłosierdzia i w czasie Dróg Krzyżowych.
  4. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł.
  5. W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte o 7.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii będzie możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich, a przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.
  7. Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszy 26 marca o godz. 20.00 z kościoła NSPJ w Żarach do Żagania. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  8. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Młynarskiej i Brata Alberta.
  9. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można nabyć ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia, kartki świąteczne. Zachęcamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci. W związku z ogłoszeniem przez papieża Franciszka Roku św. Józefa „Gość Niedzielny” przygotował także wydanie specjalne poświęcone postaci św. Józefa i jego roli w Kościele. Zachęcamy do nabycia i zapoznania się.