IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020

  1. W związku ze stanem epidemii Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego, jednak w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób. Zachęcamy osoby starsze, dzieci i młodzież do pozostania w domach i skorzystania z transmisji Mszy świętych w radiu lub telewizji.
  2. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii. Kapłani i osoby konsekrowane modlą się codziennie o godz. 20.30 w kościołach w całej Polsce. Łączmy się z nimi duchowo i odmawiajmy różaniec w naszych rodzinach.
  3. Nabożeństwa wielkopostne będą sprawowane w następującym porządku: Gorzkie żale w niedzielę o 17.00, Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i 17.30. W czasie dróg krzyżowych oraz podczas Gorzkich Żali będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. W związku z epidemią koronawirusa rekolekcje wielkopostne w naszej parafii zostają odwołane. Zachęcamy parafian do skorzystania z rekolekcji transmitowanych przez telewizję. W żarskiej TV Regionalnej rekolekcje będą transmitowane w dniach 29.03 do 01.04 o godz. 18.00, a TVP 3 Gorzów będzie transmitować rekolekcje diecezjalne od 30.03 do 01.04 o godz. 19.00. Ze spowiedzi prosimy korzystać w dni powszednie od godz. 17.30.
  5. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. Intencja przyjęta na godz. 10.00 – o błogosławieństwo dla Ojczyzny, Prezydenta, Premiera i wszystkich obywateli – zostanie odprawiona o godz. 7.00, a intencja przyjęta na godz. 16.00 – za + Tadeusza Waldowskiego (25 greg.) – zostanie odprawiona o godz. 18.00. Na Mszy wieczornej będzie również możliwość podjęcia Duchowej Adpocji Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą włączyć się w to dzieło, prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  6. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na zakup mundurków szkolnych dla dzieci z Rwandy, aby mogły rozpocząć edukację w szkole.
  7. W związku z trwającą epidemią kancelaria parafialna czynna będzie tylko w soboty od 10.00 do 11.00.
  8. Z ławek w kościele zostały zdjęte poduszki, aby ułatwić ich codzienne mycie. Prosimy, aby nie przynosić do kościoła swoich własnych poduszek.
  9. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców – blok nr 34 (nowe budownictwo).
  10. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury najnowszego wydania „Niedzieli”.