IV Niedziela Zwykła – 28.01.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

niedziela – 28.01.2024 r.

 

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom za wspólna modlitwę, rozmowy oraz za złożone w trakcie kolędy ofiary.
 2. W tym tygodniu:
 • w środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00
 • w czwartek – I czwartek miesiąca i modlitwa w intencji powołań kapłańskich. Adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17:00.
 • w piątek – I piątek miesiąca – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00.
 • w sobotę – I sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. Adoracja od godz. 6:30, następnie Msza św.
 1. W piątek – 2 lutego – przypada święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele o godz.: 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec. Jest to także w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.
 2. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci klas 4, w czasie Godziny Miłosierdzia od godz. 15:15. Komunia udzielona będzie na zakończenie Godziny Miłosierdzia.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 w czwartek, po wieczornej Mszy św.
 4. Odwiedziny chorych w tym tygodniu: ks. Proboszcz w piątek; ks. Piotr w sobotę. Rozpoczęcie od godz. 9:00.
 5. Nauka przed Chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19:00, w kościele.
 6. Za tydzień w niedzielę, zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 8:30.
 7. Dziękujemy za posprzątanie świątyni mieszkańcom ul. Szarych Szeregów nr 9 i 15. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona we wtorek 30 stycznia o godz. 7:00. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Szarych Szeregów nr 21 – 33.
 8. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci.
 9. Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy od tego tygodnia odprawianie Mszy św. zbiorowej, w najbliższą sobotę – 3 lutego – o godz. 18:00. Wszystkich, którzy chcieliby zamówić intencje na ten dzień, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.
 10. Kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach. Rozpoczęcie 04 lutego w niedzielę Mszą św. o godz. 18:00. Spotkania odbywać się będą w tygodniu o godz. 19:00.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłych:

+ Wandę Zając

Wieczny odpoczynek …