Niedziela Chrystusa Króla – 22.11.2020

1. Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem naszego diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie seminarium.
  2. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia z wypominkami codziennie do soboty włącznie o godz. 17.30.
  3. We wtorek po Mszy wieczornej wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny, a w piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII, które było zaplanowane na czwartek, nie odbędzie się w związku z ograniczeniami sanitarnymi. Deklaracje o rozpoczęciu przygotowania prosimy składać indywidualnie.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu, otwierający nowy rok liturgiczny i przygotowujący do świąt Bożego Narodzenia.
  6. Zapraszamy do nabywania opłatków wigilijnych w sklepiku, zakrystii lub kancelarii parafialnej. Do nabycia przy wyjściu z kościoła są także świece Caritas na stół wigilijny (mniejsza w cenie 6 zł i większa w cenie 15 zł).
  7. W dniach od 30 listopada do 5 grudnia w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach odbędzie się kurs przedmałżeński. Nauki codziennie po Mszy św. wieczornej, czyli o 18:30.
  8. Dziś za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa możemy otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Okrzei – numery parzyste od 2 do 30. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Okrzei – numery parzyste od 36 do końca.
  10. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny, świece Caritas i dewocjonalia. Zachęcamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.