Niedziela Najświętszej Trójcy – 07.06.2020

  1. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. „Boże Ciało”. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Ze względu na epidemię nie będzie tradycyjnej procesji ulicami parafii. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Po każdej Mszy procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  3. Od piątku będziemy przeżywać tradycyjną oktawę Bożego Ciała, nabożeństwa czerwcowe będą wtedy odprawiane po Mszy wieczornej – najpierw modlitwa różańcowa o ustanie epidemii i o oddalenie suszy, a następnie procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do NSPJ.
  4. W piątek po uroczystości Bożego Ciała ksiądz proboszcz udziela wszystkim parafianom dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  5. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac, a przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na wsparcie KUL i innych uczelni katolickich.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Baczyńskiego – numery parzyste. Msza święta w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 16 czerwca o 18.00. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z  ul. Baczyńskiego – numery nieparzyste.
  7. Zapraszamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Gazety do nabycia w sklepiku lub w zakrystii.