Niedziela Najświętszej Trójcy – 16.06.2019

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę tydzień temu na pokrycie bieżących prac w kościele. Zebrano 6440 zł. Dziękujemy również za ofiary od rodzin na ten cel.
 2. Dziś w Rokitnie odbywa się odpust diecezjalny. Pamiętajmy w naszych modlitwach indywidualnych, aby wypraszać potrzebne łaski dla biskupów, kapłanów i całej naszej diecezji.
 3. Dziś III niedziela miesiąca, w zakrystii istnieje możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
 4. We wtorek 18.06 Uroczystość NMP Rokitniańskiej – Głównej Patronki Naszej Diecezji. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
 5. W środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Msza św. na zakończenie roku tradycyjnie o godz. 8:00. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców, by wspólnie podziękować Panu Bogu za łaski otrzymane w minionym roku. W szczególny sposób zachęcamy do dziękczynienia absolwentów gimnazjum oraz szkół podstawowych i średnich.
 6. Z racji zakończenia roku szkolnego zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. przez cały tydzień od godz. 17:30.
 7. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Po Mszy o godz. 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach oraz udekorowanie okien naszych mieszkań. Próba sypania kwiatów dla dzieci odbędzie się we wtorek o godz. 16.00. Prosimy wszystkich o udział i zaangażowanie się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci pierwszokomunijne. Niech to będzie dla nas zewnętrzna forma wyznania naszej wiary.
 8. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tradycyjnej Oktawie Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00, przez cały tydzień, będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła.
 9. Za tydzień po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek z której dochód będzie przeznaczony na letni wypoczynek dzieci i młodzieży naszej parafii.
 10. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce z Żar na Jasną Górę w terminie 30.06-12.07. Można wziąć także udział tylko w pierwszym etapie, który zakończy się 2 lipca w sanktuarium Matki Bożej w Otyniu. Koszt udziału w pielgrzymce: do Otynia 15 zł, do Częstochowy 170 zł. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się za tydzień, 23 czerwca, o godz. 19.00 w salce przy kościele św. Józefa.
 11. Parafia poszukuje osoby chętnej do pracy jako gospodyni na plebanii. Praca co drugi tydzień. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 12. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Męczenników Oświęcimskich 2-12 (numery parzyste). O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców ul. Męczenników Oświęcimskich 14-24 (numery parzyste)
 13. Msza św. w intencji sprzątających z ul. Męczenników Oświęcimskich 2-12 (numery parzyste) zostanie odprawiona 9 lipca o godz. 18:00.
 14. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.