Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14.04.2019

 1. Dziś, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na świąteczną dekorację Kościoła.
 2. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś na godz. 17.00.
 3. W najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie liderów wszystkich grup poświęcone inicjatywie pierwszego żarskiego Marszu dla Życia. Gorąco prosimy, aby wszyscy liderzy wzięli udział w tym spotkaniu.
 4. Rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Szczególnie ważny jest czas Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Podajemy plan nabożeństw na poszczególne dni:
 • Wielki Czwartek– pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy świętej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. W tym dniu nie będzie Mszy porannej. Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi polecać będziemy szczególnie naszych kapłanów.
 • Wielki Piątek– pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja w ciemnicy od godz. 8.00. W tym dniu nie celebruje się Eucharystii. Zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a na 18.00 na Liturgię Męki Pańskiej. Po jej zakończeniu, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Bożego i adoracja w ciszy do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to znaczy ilościowy i jakościowy. Wielki Piątek jest dniem wynagrodzenia za grzechy aborcji.
 • Wielka Sobota– adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00. W Wielką Sobotę Kościół tradycyjnie błogosławi pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w naszej świątyni będzie miało miejsce o godz. 10, 11, 12, 13, 14 i 15.00. W trakcie poświęcenia pokarmów zbierana będzie taca jako jałmużna wielkopostna. Modlitwa, post i jałmużna, to trzy filary praktyk wielkopostnych. Jałmużna jest moją umiejętnością dzielenia się tym, co posiadam z osobami potrzebującymi pomocy. Jałmużnę możemy potraktować również jako możliwość zadośćuczynienia za niektóre grzechy, np. grzech kradzieży.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Prosimy o przyniesienie świec, które zapalimy od Paschału – symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa. W czasie tej uroczystej liturgii święcimy ogień, wodę chrzcielną i odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.
 1. Plan Adoracji Najświętszego Sakramentu na Wielki Piątek i Wielką Sobotę:
 • 00-9.00 Żywy Różaniec oraz mieszkańcy ul. Okrzei i Szarych Szeregów
 • 00-10.00 Grupa Królowej Pokoju, Rycerstwo św. Michała Archanioła oraz mieszkańcy ul. Kolejowej, Głogowskiej, Cegielnianej, Słonecznej
 • 00-11.00 Grupa Przyjaciół Paradyża oraz mieszkańcy ul. Kasprzaka, Serbskiej i Białostockiej,
 • 00-12.00 uczniowie szkół podstawowych oraz mieszkańcy ul. Zapolskiej, Zwycięzców, Kieleckiej i Lubelskiej,
 • 00-13.00 mieszkańcy ul. Komuny Paryskiej, Bukowej, Rataja, Polnej, Jaśminowej, Kalinowej, Irysowej i Różanej,
 • 00-14.00 uczniowie gimnazjum i mieszkańcy ul. Męczenników Ośw.
 • 00-15.00 mieszkańcy ul. Witosa, Młynarskiej, Szkolnej, Średniej, Brata Alberta i Dygasińskiego,
 • 00-16.00 Parafialny Zespół Caritas oraz mieszkańcy ul. Zgorzeleckiej, Szmaragdowej, Wiosennej i Częstochowskiej,
 • 00-17.00 uczniowie szkół średnich oraz mieszkańcy ul. Baczyńskiego, Katowickiej, Zamojskiej, Radomskiej,
 • 00-18.00 mieszkańcy ul. Górnośląskiej i Gnieźnieńskiej.
 1. Spowiedź św. w tym tygodniu po Liturgii Wielkiego Czwartku i Piątku.
 2. W piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w ramach spowiedzi i komunii wielkanocnej. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii tych chorych, których zwykle nie odwiedzamy z komunią świętą comiesięczną.
 3. Za tydzień, w Niedzielę Wielkanocną, Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie bieżących prac w kościele.
 5. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii będzie istniała możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
 6. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę na godz. 15.30 prosimy wszystkie osoby należące do Grup Parafialnych.
 7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia oraz kartki świąteczne. Zapraszamy również do nabycia najnowszej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym i w Niedzieli znajdziemy wiele ciekawych artykułów wprowadzających na w misterium Triduum Paschalnego.