Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 28.03.2021

 1. Dziś, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na świąteczną dekorację kościoła i kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Zapraszamy dziś na godz. 17.00 na ostatnie Gorzkie Żale.
 3. W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi limit osób mogących brać udział w nabożeństwach i liturgiach w naszym kościele wynosi 40 osób. Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych, dlatego prosimy liczyć się z sytuacją, że nie będzie można wejść do kościoła. Przypominamy także, że w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa biskupa diecezjalnego, która zwalnia z obowiązku uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta nakazane.
 4. We wtorek po wieczornej Eucharystii wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny.
 5. W Wielki Czwartek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sobotę także nie będzie nauki przed chrztem.
 6. W Wielki Piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z Komunią wielkanocną. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii tych chorych, których zwykle nie odwiedzamy z comiesięczną Komunią świętą.
 7. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek i Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę sprawowane pod przewodnictwem biskupa w gorzowskiej katedrze będą transmitowane przez TVP 3 Gorzów i Radio Zachód o godz. 19.00.
 8. Triduum Paschalne w naszej parafii będzie celebrowane w następującym porządku:
 • W Wielki Czwartek nie będzie Mszy o godz. 7.00. Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i osobista adoracja do 22.00.
 • W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i osobista adoracja do 22.00.
 • W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 10.00 do 22.00.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Noc będzie sprawowana o godz. 22.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 1. O posprzątanie świątyni w Wielką Sobotę o godz. 8.00 prosimy członków grup parafialnych.
 2. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. Prosimy, aby tego obrzędu dokonała głowa rodziny przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego. Tekst błogosławieństwa dostępny będzie na parafialnej stronie internetowej oraz od czwartku przy wyjściu z kościoła.
 3. Za tydzień Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Ofiary zbierane na tace w tym dniu tradycyjnie przeznaczone są na pokrycie kosztów prac prowadzonych przy kościele.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie KUL-u i innych uczelni katolickich.
 5. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można nabyć ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia, kartki świąteczne. Zachęcamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.