Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021 r.

Niedziela – 26.12.2021 r.

1. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia. Dzisiaj, jak co roku w drugi dzień świąt zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne uczelnie katolickie.
  2. W tym tygodniu:
  • we wtorek – wspólne czytanie Dzienniczka siostry Faustyny po Mszy św. wieczornej.
  • w czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 1700.
  • w piątek Godziny Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00
  1. Zakończenie starego roku w piątek. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne za wszystkie otrzymane łaski, zostanie odprawione na zakończenie Godziny Miłosierdzia.
  2. Na najbliższy piątek, ks. biskup Tadeusz Lityński udziela wszystkim diecezjanom i przybyłym gościom dyspensy od przestrzegania wstrzemięźliwości, od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to uroczystość obowiązkowa i zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa w ten dzień we Mszy św. ( Msze św. odprawiane wg porządku niedzielnego).
  4. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19:00.
  5. Trwa Synod powszechny, ogłoszony dla całego Kościoła przez papieża Franciszka. Spotkanie synodalne w naszej parafii, w czwartek o godz. 16:00, w salce parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego. Ta sesja otwarta jest również dla wszystkich chętnych mieszkańców naszej parafii.
  6. Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek.
  7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Dostępne są jeszcze kalendarze na przyszły rok. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci.
  8. Przypominamy o zachowaniu zasad sanitarnych w naszym kościele. Prosimy zatem o dezynfekcję rąk, nakładanie maseczki oraz o  posiadanie przy sobie stosownego zaświadczenia o szczepieniu/wyzdrowieniu lub wyniku testu.