Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

niedziela 31.12.2023 r.

 

 

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny oraz zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed wieczorną Mszą św., o godz. 17:30.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w czasie Mszy św. pasterek i w pierwszy dzień świąt z przeznaczeniem na utrzymanie naszego kościoła. Zebrano 9 790 zł. Dziękujemy za ofiary od rodzin na ten cel.
 3. W poniedziałek – 1 stycznia – Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Jest to święto nakazane, mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii w tym dniu.
 4. W tym tygodniu :
 • w środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00
 • w czwartek – I czwartek miesiąca i modlitwa w intencji powołań kapłańskich. Adoracja od. godz. 17:00
 • w piątek – I piątek miesiąca. Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00. Zachęcamy do wpisywania się na listę Strażników Godziny Miłosierdzia i pełnienia dyżuru modlitewnego w tym miesiącu.
 • w sobotę – I sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. Adoracja od godz. 6:30, następnie Msza św. o godz. 7:00.
 1. Spowiedź pierwszopiątkowa dla uczniów kl. 4, w piątek od godz. 15:30, w ramach Godziny Miłosierdzia. Komunia udzielana będzie na zakończenie Godziny Miłosierdzia.
 2. W sobotę – 6 stycznia – przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Jest to święto nakazane, mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii w tym dniu. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na wszystkich Mszach poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na działalność misyjną Kościoła.
 3. Zapraszamy w sobotę na Orszak Trzech Króli. Już po raz 9. Orszak wyruszy spod kościoła Wniebowzięcia Matki Bożej o godz. 13:00 i przejdzie ulicami naszego miasta do naszego kościoła. Po skończonym Orszaku, Stowarzyszenie brata Alberta zaprasza na ciepły posiłek.
 4. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, w najbliższą sobotę o godz. 19:00, w kościele.
 5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, w kolejną niedzielę o godz. 8:30.
 6. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom Okrzei nry nieparzyste od początku do numeru 45. O posprzątanie świątyni – w tym tygodniu, wyjątkowo w piątek po Godzinie Miłosierdzia – prosimy mieszkańców ul.  Okrzei nry nieparzyste od 47 do końca.
 7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Małego Gościa” dla dzieci.
 8. Rozpoczynamy w tym tygodniu Wizytę Duszpasterską. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej parafii. Pamiętajmy o złożeniu pisemnego zaproszenia. Gotowe formularze wyłożone są na stoliku za ławkami.

 

Plan kolędy w tym tygodniu:

 

Wtorek 02/01/2024

Szarych Szeregów numery od 9 do 37

 

Środa 03/01/2024

Szarych Szeregów od 39 do 69

 

 Czwartek 04/01/2024

Okrzei numery nieparzyste od 1 do 47 i ul. Fabryczna

 

Piątek 05/01/2024

Kolejowa, ul. Okrzei numery nieparzyste od 49 do końca