Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021

 1. Zapraszamy do udziału w II Żarskim Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą św. o godzinie 13.00 w naszym kościele. Po Mszy św. przemarsz do parku miejskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. W przedsionku kościoła znajduje się także flaga z napisem „Jestem za życiem”, którą każdy z nas po błogosławieństwie będzie mógł podpisać.
 2. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Stowarzyszenie „Civitas Christiana” udostępniło wystawę poświęconą Prymasowi Tysiąclecia, kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.
 4. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30.
 5. We wtorek po Mszy wieczornej wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny. Przy wyjściu z kościoła można pobrać rozpiskę czytania na kolejny miesiąc.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Po Mszy o godz. 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach oraz udekorowanie okien naszych mieszkań. Próba sypania kwiatów dla dzieci odbędzie się w środę o godz. 17.30. Prosimy wszystkich o udział i zaangażowanie się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy ministrantów, lektorów i dzieci pierwszokomunijne.
 8. Zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnej oktawie Bożego Ciała. Po nabożeństwie czerwcowym przejdziemy z procesją wokół naszego kościoła.
 9. W piątek po Bożym Ciele biskup diecezjalny udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 10. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Miłosierdzia Bożego. Z tyłu kościoła została wyłożona lista do zapisów na adorację na czerwiec.
 11. Odwiedziny chorych – ks. Proboszcz w piątek, księża wikariusze w sobotę. Rozpoczęcie o 9.00.
 12. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 6.30 z racji pierwszej soboty miesiąca.
 13. Nauka przed chrztem w najbliższą sobotę o godz. 19.00.
 14. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień na Mszy św. o 8.30.
 15. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Zwycięzców – blok nr 23 (nowe budownictwo).
 16. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można nabyć ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zachęcamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.