Niedziela Trójcy Świetej – 12.06.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela – 12.06.2022 r.

 

 1. Dziś uroczystość Trójcy Świętej. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na wsparcie KUL-u i innych uczelni katolickich.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek – 13 czerwca – nabożeństwo fatimskie. Modlitwa różańcowa i procesja maryjna wokół kościoła po wieczornej Mszy św.
 • we wtorek –wspólne czytania  Dzienniczka siostry Faustyny po wieczornej Mszy św.
 • w czwartek – adoracja od g. 17:00
 • w piątek – Godzina Miłosierdzia wraz z koronką o godz. 15:00
 1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Jest to uroczystość obowiązkowa i mamy obowiązek uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy o godz. 11.30. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach oraz wywieszenie flag i udekorowanie okien naszych mieszkań. Prosimy wszystkich o udział i zaangażowanie się w procesję. Potrzebujemy:
 • mężczyzn – do niesienia baldachimu nad Najśw. Sakramentem oraz sprzętu nagłaśniającego
 • kobiet – do niesienia figury Matki Bożej

Chętnych do pomocy zapraszamy do zgłaszania się już dzisiaj w zakrystii.

W szczególny sposób zapraszamy dzieci pierwszokomunijne: dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków, a chłopców o dzwonienie dzwonkami.

 1. Od czwartku, przez cały tydzień oktawa Bożego Ciała i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła po nabożeństwie czerwcowym.
 2. W piątek po Bożym Ciele, ksiądz Proboszcz udziela wszystkim swoim parafianom i przybyłym gościom dyspensy od piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę Odpust w Rokitnie oraz Jubileusz 50-lecia istnienia naszej diecezji. Główna Msza św. w sobotę 18 czerwca, o godz. 12:00. Wyjazd autokaru z naszej parafii, o godz. 7:00 z parkingu przy stadionach.
 4. Dziękujemy za posprzątanie świątyni mieszkańcom ul. Zwycięzców, blok nr 34 (nowe budownictwo). O posprzątanie świątyni w kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Zwycięzców blok nr od 20 do 30 (stare budownictwo).
 5. W sklepiku parafialnym polecamy do czytania prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Małego Gościa” dla dzieci. Dodatkowo dostępny jest „Gość extra” o Eucharystii i Cudach Eucharystycznych.
 6. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej Instytutu.