Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021

 1. W związku z obostrzeniami sanitarnymi limit osób mogących brać udział w nabożeństwach i liturgiach w naszym kościele wynosi 40 osób. Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych, dlatego prosimy liczyć się z sytuacją, że nie będzie można wejść do kościoła. Przypominamy także, że w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa biskupa diecezjalnego, która zwalnia z obowiązku uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta nakazane.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie KUL-u i innych uczelni katolickich.
 3. We wtorek po wieczornej Eucharystii wspólne czytanie Dzienniczka św. Faustyny.
 4. W piątek ze względu na trwającą Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia codziennie przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.45. W piątek koronka o godz. 15.00 w ramach Godziny Miłosierdzia.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkania: uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w środę, a uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w czwartek po Mszy wieczornej.
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystość odpustowa naszej parafii. Na wszystkich Mszach świętych będzie głoszone kazanie odpustowe, a po Mszy o 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Miłosierdzia Bożego. W tym roku uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył ks. Arkadiusz Rzetecki, były wikariusz naszej parafii, a obecnie proboszcz w Olbrachtowie.
 8. W przyszłą niedzielę, jak czynimy w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w dziele budowy naszego kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac. Przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.
 9. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, Parafia NSPJ w Żarach zaprasza maturzystów naszego dekanatu na koronkę do Miłosierdzia Bożego, katechezę i Mszę św. w intencji egzaminów maturalnych.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Triduum Paschalnego w naszej parafii. W sposób szczególny dziękujemy panu kościelnemu za przygotowanie ołtarzy i ułożenie kwiatów, panu organiście, szafarzom, lektorom, ministrantom i wszystkim osobom, które włożyły swój trud i wysiłek w przygotowanie ciemnicy i Bożego Grobu oraz w przeżywanie liturgii.
 11. Zapowiedzi przed święceniami diakonatu: kleryk Paweł Ciborowski-Kozłowski, syn Zbigniewa i Marioli, urodzony 13.12.1993 r. w Żarach, pragnie przyjąć od Kościoła święcenia diakonatu. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by zaś o nim coś wiedział, co by go czyniło niegodnym święceń diakonatu, byłby w sumieniu obowiązany zawiadomić tutejszy urząd parafialny, przy czym należy pamiętać, że byłoby grzechem rzucać na niewinnego niesłuszne podejrzenia lub posądzenia.
 12. Dziękujemy członkom grup parafialnych za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Msza w intencji sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 17 maja o godz. 18.00. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Zwycięzców, bloki nr 20 i 22 (nowe budownictwo).
 13. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Można nabyć ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zachęcamy do lektury najnowszych wydań prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Małego Gościa” dla dzieci.