Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego – 12.04.2020

  1. W związku ze stanem epidemii Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego, jednak w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób. Pierwszeństwo w uczestnictwie w Eucharystii mają osoby, które zamówiły intencję na daną Mszę św. Zachęcamy osoby starsze, dzieci i młodzież do pozostania w domach i skorzystania z transmisji Mszy świętych i nabożeństw w radiu lub telewizji. Przypominamy także, że kościół w ciągu dnia pozostaje otwarty, zapraszamy do nawiedzania świątyni i prywatnej modlitwy w kościele.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze będą sprawowane według porządku niedzielnego.
  3. Trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w rodzinach.
  4. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – święto patronalne naszej wspólnoty parafialnej. Ze względu na trwającą epidemię uroczystości odpustowe w tym roku nie odbędą się. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w rodzinach.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i dokonali wpłat na konto parafialne lub złożyli ofiarę. W dalszym ciągu prosimy o dokonywanie wpłat, aby parafia mogła funkcjonować. Numer konta jest podany na parafialnej stronie internetowej.
  7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Gazety do nabycia w zakrystii.