Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę na pokrycie kosztów prac prowadzonych przy naszym kościele. Zebrano 8389 zł.
  2. Dziś przypada III niedziela miesiąca. W zakrystii jest możliwość złożenia ofiary w ramach Grona Wspierających Ubogich.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w naszej parafii. W sposób szczególny dziękujemy za przygotowanie ołtarzy, ułożenie kwiatów; panu kościelnemu, panu organiście, szafarzom, lektorom, ministrantom i wszystkim osobom, które włożyły swój trud i wysiłek w przygotowanie ciemnicy i Bożego Grobu oraz włączyli się w procesję rezurekcyjną.
  4. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to dzień naszej szczególnej odpowiedzialności za uczelnie katolickie. Przy wyjściu z Kościoła zbiórka do puszek na KUL i inne uczelnie katolickie.
  5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, dzień odpustu w naszej parafii. Sumie odpustowej odprawionej o godz. 13.00 przewodniczyć będzie ks. kan. Mirosław Maciejewski. Całą wspólnotę parafialną w szczególny sposób zapraszamy do udziału w tej Mszy świętej.
  7. Za tydzień po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na działalność Caritas naszej diecezji.
  8. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę członkom grup parafialnych. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę, prosimy mieszkańców z ul. Zwycięzców, blok nr 21 A-F (nowe budownictwo).
  9. Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Szczególnie polecamy ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia. Zapraszamy również do lektury świątecznych wydań „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.